Odkryć własną wewnętrzną moc i nauczyć się języka obcego

Marzysz, by zaszpanować? Naucz się czegoś rzadkiego, zaskocz czymś niecodziennym i niezwykłym. Możesz przecież zostać morsem, fakirem czy połykaczem ognia. Brzmi interesująco, prawda? Możesz też wspomnieć, że prowadzisz czynną naukę języka tybetańskiego, wyciągnąć słownik i pokazać niedowiarkom, że faktycznie umiesz czytać w tym niepopularnym języku. Możesz zrobić wiele rzeczy, zdecydowanie największym twoim zagrożeniem może być nie dane wyzwanie, a mnogość niewykorzystanych możliwości.

Nauka w grupie

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com

No tak, mnogość okazji to często zdradliwa ułuda wyboru, to widmo możliwości nakierowana na osiąganie więcej i więcej, ale jednocześnie, jesteśmy w tym samym miejscu. Poruszony wcześniej język tybetański (egzotyczny język tybetański) to tylko przykład, podobnież możemy powiedzieć o nauce języka węgierskiego czy nauce języka ukraińskiego (ucz się węgierskiego), kupujemy konieczne pomoce, słowniki, lecz zamiast rozpocząć uczenie się, stoimy w miejscu i czekamy chyba na jakąś podpowiedź, na sygnał start, który ktoś ma dać.

Taki sygnał nie zostanie nadany, podobnie, jak nikt nie powie nam, żebyśmy w końcu określili się: wóz albo przewóz, lepsze coś niż nic, lepiej zrobić coś później, aniżeli w ogóle.

Jeżeli masz chęć uzyskać inne dane na prezentowane zagadnienie, to przydatne do tego okażą się przydatne teksty, które odnajdziesz tu. Zobacz to!

A ty ciągle jesteś w miejscu i zastanawiasz się, co wybrać, a lata uciekają. Tak dochodzimy do punktu, w którym trzeba podjąć dalsze decyzje. Załamać się? Czekać na rozwój wydarzeń? posłuchać rad bardziej ogarniętych osób czy może zapisać się do prywatnego doradcy zawodowego? Nic z tych rzeczy. Może zabrzmi to nierealnie, ale musisz wsłuchać się po prostu w swój wewnętrzny głos. Jak to zrobić?

Najłatwiej, dobrze wiesz,w czym jesteś lepszy od innych, w czym zawsze przewyższałeś innych, a w jakich dziedzinach byłeś słabszy. To najprostszy sposób, żeby „prześwietlić” siebie na nowo, by znaleźć wewnętrzną moc. To także najlepszy sposób, żeby zabłysnąć w swoim fachu, specjalizacji, która jest w tobie, tli się gdzieś wewnątrz ciebie, ale z powodu różnych okoliczności, złych wyborów, życiowych wypadków, zatraciłeś to, co teraz zamierzasz odzyskać.

Jeżeli przedstawiany tekst jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link niepubliczne szkoły Poznań, a zgłębisz więcej informacji, jakie Cię niesamowicie zainteresują.

Do dzieła!