Każda pora roku rządzi się własnymi prawami

Nie należy nikogo przekonywać, iż każda pora roku cechuje się odmienną pogodą, a co się z tym łączy, też odmiennych warunków powinniśmy się spodziewać na drogach. Jeśli chcemy posiadać pewność, iż bezpiecznie dotrzemy do domu, to z pewnością powinniśmy nie tylko dopasować naszą prędkość do konkretnej pory roku, lecz jeszcze na dodatek też właściwie przyszykować nasz wóz.

opona w samochodzie

Autor: Matthew Paul Argall
Źródło: http://www.flickr.com
Opony na lato należy zmieniaćJeżeli robi się coraz przyjemniej, temperatury są znacznie wyższe, a przymrozki właściwie się już nie zdarzają, to z pewnością czas najwyższy żeby pomyśleć żeby założyć opony na lato. Są one lepsze, zapewniają nam idealną przyczepność, a jeszcze na dodatek możemy być pewni, iż idealnie spiszą się podczas letniego deszczu. Obowiązkowo należy tu również zaznaczyć o tym, że takie opony zapewniają nam mniejszą drogę zatrzymywania, a co się z tym łączy, mamy większą szansę, iż ciągle uda nam się zatrzymać na czas. Kiedy zakupimy takie opony, to możemy być pewni, że nie tylko nasza droga będzie bezpieczniejsza, ale także będą nam one służyły przez dłuższy czas, znacznie lepiej niż byłoby to w przypadku opon wielosezonowych. Kiedy chcesz wiedzieć więcej o oponach, sprawdź te propozycje.

opona samochodowa

Autor: Michael Sheehan
Źródło: http://www.flickr.com

Opony na zimę są niezbędneNa dworze zrobi się coraz zimniej, coraz częściej zdarzają się przymrozki, a do tego wszystkiego jeszcze czujemy, że w czasie jazdy nie hamujemy tak szybko jak należy, a koła (felgi aluminiowe 16) przez jakiś okres mocniej się ślizgają? Kiedy tak, to z pewnością jest to ostatni moment, by założyć opony na zimę (na tej stronie trochę więcej informacji: link do dobrej strony). Dzięki odpowiednim zagłębieniom i jednocześnie odpowiedniej twardości ogumienia mamy szanse być przekonani, że opony te idealnie spiszą się na śniegu, a co się z tym wiąże, my będziemy wiedzieli, iż nasz wóz trzyma się nawierzchni tak idealnie właściwie jak latem, gdy jest sucho i ciepło.

Należy zrobić to na czasBez wątpienia nie mamy szansy zwlekać z taką zamianą opon, im prędzej dopasujemy je do konkretnej pory roku i co się z tym łączy im prędzej zamontujemy takie dobre do danej pogody, tym bardziej bezpiecznie będziemy mieli szanse się (https://www.osauto.pl) czuć na drodze. Mniejsza będzie szansa na to, iż nie zdążymy zahamować, tak samo jak też będzie dużo mniejsza szansa na to, iż w czasie podróży na zakręcie stracimy przyczepność i wjedziemy w drzewo. Naprawdę sporo zależy od opon.