Działanie sprężyn progresywnych

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Nikomu nie ma potrzeby opowiadać, jaką rolę odgrywa zawieszenie pojazdu. Producenci i oczywiście właściciele próbują ulepszać auta, poprawiając komfort jazdy. Sprężyny wpływają na poczucie bezpieczeństwa pasażerów i spokój kierowcy. Czy dobrym pomysłem są sprężyny progresywne?

Sprężyny progresywne pracują zdecydowanie inaczej niż zwyczajne. Są bardziej elastyczne i skutecznie dostosowują rodzaj reakcji do konkretnej sytuacji. Komfort jazdy zmniejsza się, jeśli sprężyny są krótkie i gęsto rozmieszczone, a takie rozwiązanie ma prawie każdy samochodów. Nowoczesne sprężyny mają ciekawą konstrukcje: nie są równe, mają górę i dół, przerwy między zwojami też są zróżnicowane. Takie rozwiązanie nawet przy nietypowym zawieszeniu podnosi się wygoda podróżowania.

Zmienić sprężyny na progresywne?
Niektórzy mówię, że taki model sprężyn jest za bardzo nietypowy i rzadko akceptują ich działanie. Twórcy samochodów obecnie nie montują tego zastosowania w nowych autach, z tego powodu sprężyny progresywne można kupić wyłącznie jako części zamienne. Problemem jest to, że samochody są stabilne w inny sposób na zakrętach. Rzeczywiście, ich działanie jest zmienne w zależności od sytuacji. Samochód może inaczej reagować na skręcanie w lewo, w inny sposób reaguje hamując.

Sprawdź ten odnośnik oraz poznaj poza tym więcej szczegółów w witrynie (http://www.alufinish.pl/pl/o/ferrophos-74.html) – one również poszerzą Twój zasób informacji na rozważany tu temat.

Należy się wyczuć ich zachowania i spróbować kontrolować samochód.

Autor: Opel

Sprężyny i instalacja
Jeszcze jedną rozbieżnością między sprężynami progresywnymi a zwyczajnymi jest podział na część dolną i górną. Powinniśmy zainstalować je w serwisie, bo nie warto testować własnych umiejętności. Specjalista ma założyć sprężyny w dobrym kierunku, by działały zgodnie z przeznaczeniem.

Oprócz tego normy są takie same, jak przy instalacji sprężyn tradycyjnych: wymienia się je parami, te same części na jednej osi.

Wymiana sprężyn
Od razu można przypomnieć, że systematyczne serwisowanie zawieszenia i wymiana sprężyn są niezbędne. Najlepiej przeprowadzić szczegółowy przegląd zanim nadejdzie zima, żeby uniknąć wypadków.

Poszukujesz może następnych pomysłów związanych z opisywanym w tym wpisie zagadnieniem? Jest na to doskonała metoda: kliknij tu i zobacz więcej w serwisie (http://www.lontex.pl/przeprawy-promowe)!

Sprężyny rdzewieją w trudnych warunkach, a sól, do posypywania jezdni szczególnie ma szkodliwe działanie.