Czy warto montować sprężyny progresywne?

Kierowcom nie ma potrzeby opowiadać, jak ważne jest zawieszenie w aucie. Konstruktorzy i oczywiście kierowcy chcą ulepszyć samochody, wpływając na komfort podróży. Sprężyny oczywiście wpływają na bezpieczeństwo pasażerów i spokój kierowcy. Czy warto zamontować sprężyny progresywne?

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Sprężyny progresywne działają zupełnie w inny sposób niż tradycyjne. Są mocno elastyczne i sprytnie przystosowują rodzaj reakcji do sytuacji. Wygoda jazdy maleje, jeśli sprężyny są gęste i krótkie, a tego typu rozwiązanie ma większość pojazdów.

Absorbują Cię przedstawiane tu sprawy? Jeżeli tak, to kliknij ponadto ten odnośnik – są tutaj ważne informacje (http://prokad.com.pl/drzwi/stolarka-stalowa-przeciwpozarowa/), które również Cię zainteresują!

Nowe sprężyny mają zupełnie inną strukturę: nie są równomierne, zwężają się ku końcowi, przerwy pomiędzy zwojami też są odpowiednio rozróżnione. Dzięki temu nawet przy nietypowym zawieszeniu poprawia wygodę podróżowania.

Czy warto wybierać progresywne sprężyny?Wiele osób uważa, że ten model sprężyn jest za bardzo nowoczesny i rzadko akceptują ich montaż. Twórcy samochodów jeszcze nie montują tego rozwiązania w nowych autach, więc sprężyny progresywne są wyłącznie jako części zamienne. Wadą bywa to, że pojazdy są niestabilne przy skrętach. To prawda, że, ich działanie jest inne w zależności od sytuacji. Samochód inaczej reaguje na skręty w różne strony, w inny sposób reaguje przy hamowaniu. Należy się oswoić ich reakcje i nauczyć kontrolować samochód.

Autor: Opel

MontażNastępną różnicą między sprężynami progresywnymi a typowymi jest podział na górę i dół. Powinniśmy założyć je w serwisie, bo po co sprawdzać własne odpowiednią wiedzę. Specjalista ma założyć sprężyny w odpowiedni sposób, aby mogły pracować, jak trzeba.

Poza tym normy są takie same, jak przy instalacji sprężyn tradycyjnych: zakłada się je parami, na tej samej osi.

Wymiana sprężynOd razu warto przypomnieć, że systematyczne sprawdzanie zawieszenia i wymiana sprężyn są obowiązkowe.

Zobacz ten oryginalny materiał (https://bryksy.pl/#sell), a przekonasz się, że zawarte w nim wiadomości są niezwykle wciągające, ponieważ to pokrewna tematyka, co w tym wpisie.

Można przeprowadzić szczegółowy przegląd przed zimą, aby uniknąć wypadków. Sprężyny niszczą się w niesprzyjających drogowych warunkach, a sól, którą posypywane są jezdnie głównie im szkodzi.