Sprawne korzystanie z kuchni wymaga zdobycia dużej ilości sprzętów

Przygotowujesz domówkę, masz wszystko, co potrzeba? Nagły rzut oka na pomieszczenie kuchenne rozjaśnia sytuację: talerze, szklanki, kieliszki, pucharki do deserów, kieliszki do jajek, sztućce, spodki kuchenne, sosjerki… Okej, większość jest, teraz tylko przydałaby się jakaś muzyka i kilka zabaw. Nagle odzywa się telefon, jeden, drugi, później kolejne… Goście z Twojej domówki zachorowali na dziwną chorobę: niechęć do ciebie…

Zlewozmywak granitowy Aqcuario

Autor: Franke
Źródło: Franke

Tak Ci się wydaje, ponieważ z dwudziestu osób, które miały przyjść pojawi się połowa. To mało, dużo, nieistotne dla Ciebie, gdyż uważasz, iż to jasne, że jesteś negatywnie odbierana. Przybędą tylko ci,, co zawsze przewijali się przez Twoje życie (w tej ósemce jest dwója z twojego rodzeństwa i były facet, z którym żyjesz w dobrych kontaktach), pozostali, czyli najczęściej ludzie od ciebie z pracy wywinęli się chorobą, terminem, płaczącym dzieckiem, niewiernym partnerem…

Żalisz się swojemu facetowi o tej dziwnej i przykrej dla ciebie sytuacji, na co on mówi, że to nie jest nic wielkiego, będą nastepnym razem, a zresztą to nie to nie twoi przyjaciele, to tylko, znajomi z firmy.

Jeśli musisz poznać niniejszą kwestię bardziej, wejdź na ten link, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie (http://www.brumet.com.pl/oferta/regaly-nierdzewne.html), którą Ci sugerujemy.

Przytakujesz i udajesz, że wszystko jest już OK, lecz wiesz, że ta sytuacja nie zdarza się po raz pierwszy. Już dawniej to się działo, że umawiałaś gości, i zawsze przychodziło ich mniej niż miało przyjść. Podejrzewałaś ich o zmowę, o wycelowaną w twoją osobę niechęć… Teraz odczuwasz podobną sytuację, a myślałaś, że te lata już minęły (zestawy spodków kuchennych).

Tylko spokojnie. Jeśli ktoś spojrzałby na to z boku, na pewno pokręciłby głową i w zależności od tupetu i poziomu bezpośredniości w kontakcie, powiedziałby, że albo zanadto przeżywasz, ponieważ każdy ma swój żywot, swoje problemy i wypadki, albo, że jesteś histeryczką, zbyt zapatrzoną w swoje emocje, obrażającą się na wszystko, nawet na to, iż komuś dziecko zachorowało (pewnie tobie na złość!) . Ktoś rozsądny mógłby dodać, że za tym zachowaniem czai się strach przed odrzuceniem, niepojęty i nieadekwatny, albowiem żadne z twoich sugestii nie ma racji bytu. Pamiętaj, nie bierze się wszystkiego do siebie, zachowaj do siebie dystans, nie myśli, że wszyscy będą się w Tobie kochać, lepiej otaczać się małą grupką przyjaciół niż tłumem znajomych. Jakość, nie ilość (kieliszeczki na jajka).