Sprawne zawieszenie – skontroluj sprężyny

Miejskie drogi nie sprzyjają samochodom. Szczególnie w czasie zimy zawieszenie jest zagrożone. Przed zimą najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie samochodu – warto wtedy zmienić sprężyny. Jak i kiedy sprawdzić zawieszenie auta?

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Omijając temat nierówności na polskich drogach, zima to okres sypania jezdni. Piasek razem z ukochanym pośniegowym błotem inicjują korozję. Szybciej musimy więc zmieniać tłumiki, lecz także elementy zawieszenia i sprężyny. To właśnie o nich często zapominamy, robiąc tym samym błąd.

Zaciekawiły Cię treści stworzone w naszym wpisie? Czujesz jednakże braki? W takim razie zachęcamy do następnej witryny – naciśnij tu projekty domów parterowych i przeloguj się tam.

Uszkodzona sprężyna w nieoczekiwanym momencie może puścić.

Rodzaj sprężynCzęsto przy kontrolach pojazdów nie pamiętamy o sprężynach śrubowych, które są szczególnie istotną częścią zawieszenia. Podtrzymują masę pojazdu również w czasie postoju, mają wpływ na wysokość prześwitu pod autem i przechowują energię. Przede wszystkim absorbują wszystkie wstrząsy, gdy jedziemy po wyboistych trasach. Niestety łapią wszystkie zabrudzenia.

Osłona sprężyny niszczy się, a odsłonięta stalowa powierzchnia powoli zaczyna korodować.

Czy masz chęć poznać rozważany problem z innej perspektywy? Nic prostszego – zwyczajnie wejdź na ten odsyłacz, gdyż więcej zobaczysz tu (http://prokad.com.pl/).

Jazda od razu staje się mniej bezpieczna, dlatego, że w najbardziej niespodziewanym momencie sprężyna pęknie. Poza tym skorodowane sprężyny pogarszają skuteczność hamulców o 5%, a na to w zimie nie możemy sobie pozwolić.

Chevrolet

Autor: Mototarget.pl
Źródło: © Mototarget.pl

Czas sprawdzić zawieszenieWażne jest to, że niszczenie sprężyn śrubowych jest zależne przede wszystkim od wagi pojazdu, nie od liczby kilometrów. Im cięższe auto, tym częściej należy kontrolować stan sprężyn i zmieniać je. Musimy wybrać się na punkt pomiarów i sprawdzić geometrię samochodu. Jeśli jest niewłaściwa, oznacza to, że najwyższy czas na sprawne sprężyny.

Jak wymieniać sprężyny?Fachowcy w warsztacie nie mają z wymianą żadnego problemu. Jeśli mimo wszystko wolimy zająć się tym sami, potrzebny będzie zwykły ściągacz sprężyn. Może okazać się raczej, że zakup narzędzi to większy wydatek niż mechanik. Najważniejsze jest to, że musimy wymienić sprężyny na osi i nie można wymieniać ich po jednej stronie pojazdu. Warto odszukać sprężyn w częściach zamiennych – nie mamy obowiązku kupna drogich sprężyn.