Sprawdź sprężyny w zawieszeniu

Miejskie drogi nie pomagają pojazdom. Głównie w czasie zimy zawieszenie może korodować. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skontrolowanie samochodu – można wtedy wstawić nowe sprężyny. Kiedy trzeba sprawdzić zawieszenie auta?

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Pomijając temat nierówności na polskich drogach, zima to czas trudny na jezdni.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło a odnajdziesz tam inne tego typu informacje. One także z pewnością będą dla Ciebie interesujące.

Piasek w połączeniu z ulubionym błotem wpływają korozję. Szybciej jesteśmy zmuszeni zmieniać tłumiki, a również elementy zawieszenia i sprężyny. O tych ostatnich często nie pamiętamy, robiąc tym samym błąd. Zniszczona sprężyna w każdej sytuacji może zawieść.

Sprężyny śruboweZdarza się, że przy przeglądach i naprawach zapominamy o sprężynach śrubowych, chociaż są naprawdę istotnym elementem zawieszenia. Podtrzymują ciężar auta też przy postoju, regulują wysokość prześwitu pod samochodem i magazynują energię.

Pamiętaj, że pokrewne artykuły, są bardzo blisko. Kliknij tu, a pokażą Ci się praktyczne materiały oraz przez to zgłębisz większą ilość detali na opisywany temat.

Przede wszystkim łagodzą wstrząsy, kiedy jeździmy po dziurawych jezdniach. Niestety łapią różne zanieczyszczenia.

Powłoka ochronna sprężyny jest niszczona, a goła stalowa powierzchnia oczywiście zaczyna korodować. Jazda od razu robi się niebezpieczna, bo w najbardziej niespodziewanym momencie sprężyna pęknie. Dobrze wiedzieć, że zniszczone sprężyny zmniejszają skuteczność hamulców o około 5%, a na to nigdy nie powinniśmy pozwalać.

Chevrolet

Autor: Mototarget.pl
Źródło: © Mototarget.pl

Kiedy sprawdzamy zawieszenie?Najważniejsze, że zużycie sprężyn śrubowych jest zależne przede wszystkim od wielkości samochodu, nie od tego, ile jeździmy. Im cięższe auto, tym częściej trzeba sprawdzać stan sprężyn i zmieniać je. Powinniśmy wybrać się na punkt pomiarów i sprawdzić geometrię samochodu. Jeżeli jest naruszona, to znak, że należy kupić sprawne sprężyny.

Jak wymieniać sprężyny?Fachowcy w warsztacie nie mają z wymianą większego problemu. Jeśli mimo wszystko chcemy zrobić to na własną rękę, konieczny będzie typowy ściągacz sprężyn. Istotne, żeby nie okazało się raczej, że kupno sprzętu kosztuje więcej niż wizyta w warsztacie. Najważniejsze jest to, że musimy zmienić sprężyny na osi i nie można tego robić po tej samej stronie auta. Warto poszukać wśród części zamiennych – nie mamy obowiązku kupna oryginalnych sprężyn.