Rodzaje dywaników do samochodu

Samochód nie służy jedynie do jazdy – trzeba również dbać o niego. Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia jest dywanik, jaki pozwala zachować czystość w aucie. Jakie są warianty tego rodzaju dywaników?

Pierwszym wariantem są dywaniki welurowe, które docenia wielu kierowców.

Przypadły Ci do gustu treści zawarte w tym tekście? Zatem czytaj raport (http://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-do-lodzi.html), który znajduje się na następnej stronie. Tam znajdziesz więcej szczegółów.

W głównej mierze z tej racji, iż znakomicie prezentują się w aucie i można je bez kłopotu dostosować do tapicerki. Można dostać wiele kolorów, z których każdy na pewno dobierze coś stosownego dla siebie.

Autor: Ośrodka Doskonalenia Techniki Ja

Dywaniki z weluru odróżniają się dużą trwałością, a oprócz tego kolory nie spierają się. Doskonale sprawdzają się przez większość miesięcy, kiedy nie ma dużych opadów deszczu lub śniegu, bowiem błoto ciężej jest odczyścić niż np. sam kurz albo piach z buty. Na większy brud lepiej sprawdzają się dywaniki z gumy, albowiem w prosty sposób można utrzymać je w czystości. Są nad wyraz funkcjonalne – wystarczy opłukać je wodą i znowu wyglądają jak nowe. Dodatkowo guma jest wodoodporna, toteż nic nie przesiąknie, nawet, jeśli roztopi się na nią śnieg z butów. Dywaniki te, podobnie jak dywaniki welurowe, są mocne, chociaż nie tak jak welur, lecz będą owocnie służyć nam przez kilka sezonów. Wielu kierowców decyduje się na dywaniki mata do samochodu gumowo-welurowe, które łączą zalety obydwu z nich, a dokładniej poza świetnym wyglądem są również bardzo funkcjonalne, bowiem znakomicie chronią podłogę w samochodzie.

Nieprzemakalna guma powstrzymuje przedostawanie się wody, zaś welur gwarantuje idealną prezencję. Co w związku z powyższym powinniśmy wybrać? Decyzja należy do konkretnego kierowcy, który ma świadomość, jaki dywanik pełni najlepiej jego wymagania. Można także zamówić dwa warianty dywaników i zamieniać je w zależności od pory roku i panujących na zewnątrz warunków pogodowych. Nie zapomnijmy, że potrzebny jest także dywanik do bagażnika.
Poza dywanikami należy również sprawdzić inne akcesoria, m.in. pokrowce na siedzenia, dzięki którym fotele stale będą wyglądać jak nowe. Dodatkowo można je bez trudności zdjąć oraz uprać w razie, gdy się pobrudzą – tak, aby ponownie były pachnące. Dobrze jest troszczyć się o stan swojego auta, albowiem dzięki temu jazda w nim jest o wiele bardziej przyjemna i nawet długie wyjazdy nie wprawiają nas w zły nastrój.