Samochód na własność, czy wypożyczony? Dlaczego opłaca się korzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Myślisz o wyjeździe na wakacje, a nie posiadasz samochodu? Nie lubisz stać w pociągu zmierzając na drugi koniec Polski? Nie chcesz| stracić masy pieniędzy na kupno nowych czterech kółek? Może trzeba przymierzyć się do oferty wypożyczalni samochodów?

prorent
Na rynku nie brakuje specjalistycznych firm, które zajmują się wypożyczaniem aut. W ich ofercie figurują zarówno filigranowe, miejskie auta kompaktowe, nieco większe liftbacki, rodzinne kombi, a nawet auta sportowe czy ekskluzywne limuzyny. Wybór jest ogromny i każdy natrafi na pojazd, który najlepiej będzie dopasowany do jego potrzeb (tutaj link).
Żeby zasiąść za kierownicą jednego z oferowanych przez wypożyczalnię samochodu, powinniśmy spełnić kilka warunków. W przypadku większości firm należy mieć od 20 do 70 lat, ważne od roku prawo jazdy oraz kartę kredytową lub płatniczą. Wypożyczenie auta wiąże się również z zdeponowaniem kaucji. Niekiedy wypożyczalnie doliczają do rachunku dodatkowe koszty, jak opłata przygotowawcza, dopłaty do nawigacji gps, fotelików, obsługi poza godzinami pracy biura, czy dopisaniem drugiego kierowcy.
wnętrze samochodu

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba gruntownie zorientować się z warunkami umowy wypożyczenia auta. Czy otrzymujemy w cenie ubezpieczenie, czy jesteśmy uprawnieni, aby poruszać się samochodem poza granicami kraju, czy nie mamy ustalonego limitu kilometrów na dobę, ewentualnie czy po zakończeniu użytkowania auta nie mamy obowiązku skierować się na myjnię (sprawdź myjnia tunelowa bydgoszcz http://myj-car.pl/) i posprzątać w środku. Powinno się też zwrócić uwagę na to, że zwykle auto, które dostajemy jest zatankowane do pełna. Przy zwracaniu go do wypożyczalni my też jesteśmy zobligowani, aby oddać go z pełnym bakiem. Gdy o tym zapomnimy, możemy tak narazić się na dodatkowe koszty.
czarny samochód

Autor: VipdOut
Źródło: http://www.flickr.com

Poza czysto praktycznymi zastosowaniami, wypożyczalnia daje nam możność, by usiąść za kierownicą atrakcyjnych samochodów za niewielką część ich rynkowej wartości. Na parkingach firm bowiem znajdziemy też sportowe modele osławionych marek, z mocnymi silnikami i bogatym wyposażeniem. Za kilkaset zł można choć przez jeden dzień poczuć się, jak kierowca wyścigowy, czy zamożny menedżer w ekskluzywnej limuzynie. A przecież to właśnie realizowanie marzeń jest tym, co nas napędza do przodu.