Druk wodny – przenoszenie grafiki

Odkąd istnieje cywilizacja, zawsze byli na nim ludzie, którzy chcieli dorobić się szybciej, niż inni. Oczywiście chcieli dorobić się niekoniecznie uczciwie. Najczęściej ich marzeniem było po prostu szybkie stanie się bogatymi.

Często oszukiwali i fałszowali, by zarobić jak najwięcej. Tak, jak rozwijały się zabezpieczenia, tak fałszerze powiększali swoje umiejętności i możliwości. Z czasem pojawiały się coraz to nowe sposoby zabezpieczania i potwierdzania autentyczności danych produktów, czy papierów wartościowych. Najważniejszym z momentów było wprowadzenie druku wodnego.

Jednak druk wodny nie tylko służy do zabezpieczeń. Dziś niektóre firmy stosują taką technologię, jaką jest technologia hydrografiki także do innych celów. Jednym z nich jest przenoszenie grafik z płaszczyzny, na trójwymiarowe kształty. Szczególnie przydatne, jeśli chcemy przenieść jakiś motyw z programu komputerowego, najczęściej motyw dekoracyjny, na przykład na karoserię samochodową, czy na motocykl.

Mustang GT

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com

Wykonanie takiej hydrografiki nie jest prostą sprawą, dlatego wielu specjalistów z tej dziedziny, zanim zaczęło dekorować samochody, czy motocykle, musiało przejść odpowiednie szkolenie z hydrografiki. Jeśli i Ty chciałbyś zacząć „drukować” na takich maszynach, jak samochody, czy motocykle, masz możliwość zgłosić się do firmy, zajmującej się szkoleniami z hydrografiki – . Po odbyciu tego kursu, możesz zacząć szukać pracy w firmie trudniącej się hydrografiką. Chociaż praca ta wymaga zaangażowania oraz dokładności, nie brakuje chętnych, by ten zawód wykonywać. Można zapisać się na szkolenie właściwie w każdym większym polskim mieście, w którym działają odpowiednie szkoły dające możliwość zdobycia kwalifikacji z tego zakresu.

Atrakcyjna wiadomość? Jeśli tak myślisz, dodatkowo wejdź na ten odsyłacz – odnajdziesz o wiele więcej w ofercie, która dotyczy rozpatrywanej tutaj tematyki.

/J]

I na koniec zastosowania. W pierwszej i drugiej części tekstu mówiono, że hydrografika trudni się ozdabianiem części motocykli, czy samochodów – szczegóły. Dziś wiemy, że w ten sposób możemy dekorować jeszcze inne przedmioty. Hydrografika umożliwia nam drukowanie dosłownie na każdej rzeczy.

Jeżeli według Ciebie prezentowany artykuł jest wciągający, to przeczytaj także pomocne źródło (www.autoonline.pl/), które posiada interesujące informacje – one niewątpliwie Cię zaciekawią.

Dziś często ozdabiamy takimi motywami urządzenia AGD, czy nawet obudowy urządzeń elektronicznych. Tego typu zabiegi nie mają w zasadzie żadnych ograniczeń. No może poza naszą wyobraźnią. A jak wiadomo wyobraźnia nie ma granic, tak więc warto i w tej dziedzinie „zaszaleć”. Na pewno nie będziemy żałować.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*