Zasady złomowania pojazdów

Twoje auto jest w nie najlepszym stanie? Uwierz, nie opłaca się wkładać w niego kolejnych funduszy. Ani się nie nacieszysz własnym pojazdem, ani nie wyjedziesz za daleko. Dłuższa wycieczka może być ryzykowna nie tylko dla ciebie, lecz także dla jadących z tobą towarzyszy.

Powinniśmy zatroszczyć się o wspólne bezpieczeństwo, czyli nie wsiadać do uszkodzonego auta. Samochód, który odmawia posłuszeństwa i ma już swoje lata, należy oddać do stacji, której domeną jest złomowanie pojazdów. Warszawa to tylko jedno z wielu miast, w jakim można dokonać tego w sposób fachowy. O czym trzeba wtedy pamiętać oraz jakie są reguły złomowania?Pierwsza z nich to znalezienie stosownej Stacji Demontażu Pojazdów. Najłatwiej poszukać jej w spisie prowadzonym przez Urząd Marszałkowski. Zazwyczaj umieszczana jest na serwisie internetowym urzędu, więc nie będziemy mieć problemu, aby ją dostać. Po wybraniu stacji musimy uszykować wszelkie niezbędne dokumenty, zatem dokument tożsamości, dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu.

samochód

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Dalsza artykuł Po drugie, samochód musi być kompletny. Waga pojazdu skierowanego do złomowania nie może być mniejsza niż 90 procent wartości wagi, która jest odnotowana w dowodzie rejestracyjnym. Za brakujące kilogramy klient będzie zmuszony dopłacić odpowiednią kwotę, zależną od określonego zakładu. Jednak to wciąż nie koniec. Na złomowaniu auta można zarobić. Stacja Demontażu Pojazdów płaci każdemu właścicielowi pojazdu stosowną sumę.

Zapraszamy na nowe informacje z witryny, jeżeli te, które zamieściliśmy tutaj, Ci się spodobały. W kolejnym artykule oczekuje na Ciebie więcej wiadomości.

Chociaż nie są to wielkie pieniądze, zawsze można je dołożyć do raty na następny samochód bądź przeznaczyć na odrobinę przyjemności.

Czytaj także

Ponadto wiele stacji oferuje darmowe przetransportowanie pojazdu z domu właściciela, zaś po dokonaniu wszelkich czynności dostarcza wypisane zaświadczenie mówiące, iż dokonane zostało złomowanie pojazdów. Łódź, jak każda miejscowość w kraju, jest właściwym miejscem do wyszukania tego rodzaju stacji. Dlatego wyszukajmy ją jak najszybciej, a wszystko pójdzie ekspresowo.
Teraz już masz świadomość, co należy zrobić, jeżeli potrzebne ci złomowanie pojazdów. Nowy Sącz czy Lublin – nie ma różnicy, gdzie chcesz pozbyć się pojazdu. Najistotniejsze to zrobić to legalnie, aby nie być narażonym na kary finansowe, które niewątpliwie by nas spotkały, jeżeli chcielibyśmy zdecydować się na inną drogę usunięcia samochodu.

Napisał