Jak zakupić solidny bicykl?

W sumie każdemu człowiekowi należy polecić jazdę na rowerze – no co jak co, ale niemal zawsze rzeczywistość jest taka, że jeśli ktoś no przynajmniej jeden raz w trakcie tygodnia wsiądzie na rower, będzie sporo lepiej mógł się czuć. Wiadoma sprawa: no nie zawsze w ogóle posiadamy porządny sprzęt. Byłoby świetnie gdybyśmy w takim razie jak najszybciej kupili sobie rower. Być może słynne rowery romet, które tak naprawdę pod wieloma względami powodują, że Romet to obecnie renomowana marka, która dobitnie pokazuje, iż no co jak co, ale Polacy umieją produkować doskonałe rowery.

rower

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Na samym początku warto przede wszystkim ustalić jedną kwestię: do czego ten rower jest akurat nam wymagany? Może do górskiej jazdy? Zapewne do poruszania się po zatłoczonych miastach, parkach, etc. W takim razie zwykłe rowery miejskie damskie lub męskie (zobacz buty męskie górskie) są w zupełności OK – link do strony z interesującymi modelami miejskich damek. Nie ma zbytniego sensu wydawać dużo pieniędzy na takie rowery, które i tak nie są przydatne dla nas. Fantastycznie jeżeli tak naprawdę będziemy zwracali więcej uwagi na własne bezpieczeństwo w trakcie pedałowania. Bardzo wielu miłośników rowerów niestety o tym zapomina – to niedobrze, bo przecież zdarzenia z udziałem cyklistów są codziennością! Nawet najbardziej nowatorskie rowery w 100% nie ochronią nas przed przykrymi zdarzeniami, co jak co, ale musimy mieć własny rozum.

rower

Autor: Russ
Źródło: http://www.flickr.com
Także postarajmy się mocniej ustrzec przed przestępcami – złodziejaszki są na nieszczęście już plagą. Zapewne trudno akurat mówić o jakiejś epidemii złodziejstwa, lecz zapewne każdy z nas zna co najmniej jeden przypadek kradzionego roweru. Te lepsze cacka, np. rowery ktm (), są pod bardzo wieloma względami bardzo pożądane przez złodziejaszków, a więc im solidniejszy rower, tym przydałoby się zwrócić na wszystko bardziej znaczącą uwagę. Jeśli ktoś chce kupić rower, ale z różnego rodzaju powodów ciągle nie wie, który rower będzie w porządku, niech choćby zapyta autora artykułu. Z ogromną chęcią pokaże on takie rowery, które są przystosowane do wymagań czytelnika. Nie zapomina on o ograniczeniach finansowych, to pewnie oczywiste.