W jaki sposób najskuteczniej zająć swoje dziecko w domu?

„Choć mniej trudzą się i mniej brudzą, ale strasznie nudzą się w deszcz” – słowa piosenki śpiewanej kiedyś przez Barbarę Krafftównę w kultowym kabarecie, kojarzy bez wątpienia każdy rodzic. Kiedy deszcz i słota za oknem, a aura nie namawia do aktywności na świeżym powietrzu, warto zaaranżować dzieciom atrakcyjną zabawę w domu.

dziecko

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

Jesienne miesiące gwarantują nam szerokie pole do popisu jeśli chodzi o dziecięcą wyobraźnię. Znalezione na spacerze korale jarzębiny, kasztany czy inne „skarby”, w parę chwil zamieniają się w jesienne ludziki.

Nie sądzisz, że to jest bardzo dobry moment, by uzyskać całkowitą gwarancję, że opublikowane wiadomości są prawdziwe? Jeśli tak, to ten zweryfikuj tekst (http://www.e-plastyczny.pl/artykuly-szkolne/farby-plakatowe) tutaj.

Frajdy przyniesie również pociechom robienie rodzinnych albumów z wakacyjnymi zdjęciami. Dzięki metodzie scrapbookingu – ponieważ o nim mowa – nasze prywatne kolekcje będą wyglądały jak małe dzieła sztuki.

Scrapbooking to nie tylko fotografia, to też technika dekorowania – nadawania zużytym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego życia, przy pomocy scrapbookingu możemy także stworzyć małe upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów oraz ozdoby na wiele okazji. Cóż przyniesie dziadkowi więcej szczęścia niż własnoręcznie zrobiony przez wnuka album ze zdjęciami? Najlepsze metody na nudę: zrób to sam dla dzieci.
Organizując dzieciom jesienny czas wolny, trzeba zapewnić im rozrywkę z elementami edukacyjnymi. Nauka którą poznajemy w interesujący sposób jest przez nie bowiem łatwiej przyswajalna . Inspiracji dla kreatywnych zabaw przy komputerze można szukać w Internecie. Portale dla dzieci oferują co pewien czas sporo „gier jesiennych”, rozwijających kreatywność i wyobraźnię. Istnieją rodzice, którzy narzekają, że ich dzieci spędzają długie godziny na bezmyślnym marnowaniu czasu przed monitorem.

zabawki

Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak korzystanie z gier z umiarem i rozwagą, nie przynosi szkody. Na portalach dziecięcych znajdziemy gry pozwalające na rozwijanie wyobraźni, logicznego myślenia czy umiejętności planowania. Stworzona dla małych podróżników, kierowców czy budowniczych. Na stronach dla dzieci dostępne są również zabawy edukacyjne sprawdzające znajomość języka angielskiego.

Doprawdy przypadł Ci do gustu nasz wpis? Szalenie nas to raduje. W takim razie zapraszamy do kolejnych tekstów – po prostu kliknij w link referencyjny (http://www.scootive.pl/hulajnogi-wyczynowe/Hulajnoga-Ethic-Erawan-Rainbow).

Nauka w formie zabawy? To ma sens!