Złomowanie pojazdów: kiedy warto skorzystać?.

Obecnie praktycznie każdy ma (lub chciałby nabyć) samochód. W wielu sytuacjach takie rozwiązanie nie jest powodowane prawdziwymi wymogami, takimi jak konieczność dojazdu do pracy w oddalonym miejscu, gdzie trudno dojechać inaczej w obowiązujących nas godzinach, czy potrzeba przewożenia różnych rzeczy.

Bardzo często auta nabywają osoby, które w rzeczywistości raczej rzadko z nich korzystają – i prędzej czy później taki pojazd staje się nie czymś, co sprawia jego właścicielowi pożytek, lecz zamienia się w rzecz przynoszącą kolejne problemy i coraz większe wydatki. Taka sytuacja dotyczy przede wszystkim posiadaczy zniszczonych aut, których remonty są na tyle drogie, że mogą przewyższać cenę samego pojazd. Oprócz tego nawet najtańsze auta wymagają corocznego przeglądu oraz opłacania składek OC, które mogą także stanowić większą część wartości pojazdu. Dla ludzi, których samochód pasuje do opisywanej sytuacji, dobrym rozwiązaniem będzie kasacja pojazdu.

Chcesz dowiedzieć się dużo na ten ciekawy temat? Namawiamy więc na naszą następną stronę – można zobaczyć tutaj (magazynauto.pl/porady/przewodnik-po-dsg,aid,282) link i należy w niego kliknąć.

samochód

Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się na złomowanie samochodu mamy pewność, że nie będziemy musieli opłacać już kosztownych składek. W przypadku zaniedbanych aut cena uzyskana na złomie może prawie nie różnić się od tej, którą zaoferuje potencjalny nabywca. Lepiej opłaca się szybko pozbyć się przynoszącego straty kłopotu niż miesiącami poszukiwać kupca – w międzyczasie i tak trzeba byłoby zapewnić pojazdowi ciągłość OC, co generuje koszty. Na wstępie warto wybrać kilka złomowisk i przekonać się, na jaką kwotę możemy liczyć. Po wpisaniu w wyszukiwarkę wyrażenia złomowanie pojazdów Wrocław przekonamy się łatwo, jakie ceny osiąga nasz samochód (więcej w temacie) w zachodniej części kraju. Jeżeli bliżej nam do północnych stron Polski, możemy wpisać na przykład kasacja pojazdów Gdynia i sprawdzić tamtejsze ceny.

Poszukiwanie złomowiska oferującego atrakcyjną cenę za kilogram złomu jest korzystne przede wszystkim dla posiadaczy ciężkich samochodów, takich jak stare Renaulty. Zazwyczaj lepsze ceny proponują złomowiska w dużych miastach, więc np. mieszkańcy Śląska zanim oddadzą auto do lokalnego punktu mogą zdalnie poznać ceny chociażby w Katowicach, wpisujące w Google auto złom Katowice.

Likwidacja pojazdu jest znakomitym rozwiązaniem dla osób mających stare i zaniedbane auto, na które trudno znaleźć nabywcę.