Motywacja – jak konsekwentnie zmierzać do celu

Motywacja to to, czego każda osoba potrzebuje każdego dnia. Potrzebujemy motywacji żeby wstać z łóżka wczesnym rankiem, by każdego dnia siedzieć 8 godzin w swoim miejscu zatrudnienia (nawet, jeśli ją lubimy)lub by skończyć studia z nie najgorszym przynajmniej wynikiem.

Podobnie jest z każdą inną dziedziną życia.

Ekscytuje Cię omawiany tu wpis? Jeśli tak, warto zobaczyć także (https://obozysobecki.pl/) pozostałe ciekawe artykuły, gdyż one również są godne uwagi.

Nawet na spotkanie ze znajomymi trudno jest wyjść bez czegoś, co by nas do tego motywowało (chociaż w tym przypadku nie jest o to ciężko).

Jasne jest, że działa to w dwie strony: może nas tak mobilizować, jak i zniechęcać do podejmowania wyzwań, gdyż, przykładowo, odczuwamy ogromną potrzebę oglądania telewizji czy przesiadywania przy komputerze. Jasnym jest, że spadek zapału do działania jest rzeczą całkiem naturalną u każdego spośród nas, niezależnie od wieku czy zawodu. Zwycięstwem jest nie to, by problem skreślić, gdyż to nie jest możliwe, ale żeby nauczyć się radzić sobie z nim.

W tym momencie wielu zapyta: „Ale w jaki sposób to osiągnąć?”.

Chciałbyś przeczytać coś podobnie interesującego? Ekstra, ta strona (https://dominikkania.pl/blog/) z pewnością okaże się dla Ciebie pożyteczna, ponieważ przeczytasz tam dużo podobnych informacji.

Drogą do okiełznania naszych słabości jest odpowiednie nastawienie i mobilizacja, natomiast temu sprzyjają różnego rodzaju triki motywacyjne. Mają one na celu pomóc nam odnaleźć naszą ścieżkę w życiu oraz wspomagać nas, żebyśmy z niej nie zboczyli, nie poddali się. Tak więc pierwszą, najważniejszą czynnością, którą należy wykonać, jest sprecyzowanie tego, do czego zamierzamy w życiu dojść, co zamierzamy mieć, kim być. Bardzo istotne jest, abyśmy konkretnie zdawali sobie sprawę Dlaczego robimy to, co robimy? Należy to dokładnie określić i przypominać sobie o tym w czasie wątpliwości. Ze względu na to, że dobrze jest posiadać wsparcie, powinniśmy również kogoś wtajemniczyć w nasze postanowienia. Rzeczą, która nie pozwala nam wypchnąć poza czołówkę priorytetów naszych postanowień jest codzienna wizualizacja, z tego powodu warto każdego dnia poświęcić 10 minut na wyobrażenie sobie swojej wizji przyszłości. Możemy również otaczać się stwierdzeniami person, które osiągnęły to, o czym my marzymy jak również czytać biografie ludzi sukcesu, gdyż to odpowiednio wpływa na podejście- skoro komuś się udało, to dlaczego z nami miało by być inaczej?

Persony, którym zdarza się mieć tak zwany „słomiany zapał”, mają problem określaniem dla siebie celów długoterminowych. Zwykle są to osoby niezwykle niespokojne, niecierpliwe, które chcą widzieć efekty od zaraz, natomiast w chwili gdy pojawiają się opóźnienia, komplikacje lub po prostu nie ma możliwości osiągnąć celu w krótszym czasie, persony takie tracą chęć do działania oraz zainteresowanie sprawą. W takim przypadku najwłaściwiej jest zastosować metodę „małych kroczków” i długoterminowy cel, podzielić na małe części. Dzięki temu efekty będą szybciej dostrzegane, natomiast my będziemy mieli poczucie, że robimy postępy.

To tylko niektóre ze sposobów utrzymywania swojej potrzeby działania na wysokim poziomie. Wpisując w wyszukiwarkę internetową triki motywacyjne, znajdziemy linki do wielu stron, które pomogą nam wypracować swój własny system motywujący, który będzie najbardziej odpowiadał naszym własnym potrzebom.