Interesujące przeróbki samochodu

Współczesne auta, podlegają bardzo rygorystycznym normom jeśli chodzi o emitowanie toksycznych związków chemicznych. Normy z każdym rokiem się zaostrzają. Na pewno jest to korzystne dla przyrody, zarazem wiec dla naszego zdrowia. Jednak – jak to w życiu – nic za darmo. By osiągnąć wzmiankowane normy należy zastosować w motorach specjalne filtry dpf. Wyłapują one ze spalin większe drobiny, takie jak na przykład sadza.

silnik samochodu

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
Używanie podobnych filtrów jednak odrobinę obniża moc silników. Teoretycznie filtry tego typu nie potrzebują żadnych robót konserwacyjnych. Problem jednak może się pojawić kiedy filtr ulegnie uszkodzeniu bądź gdy potrzebujemy polepszyć właściwości napędu. Uszkodzony filtr nieodzownie trzeba wymienić ponieważ zlekceważenie tego może powodować uszkodzenie napędu. W praktyce usuwanie filtra dpf (Wrocław) nie jest na pewno prostą rzeczą, ponieważ nieprawidłowo zamontowany filtr może być niebezpieczny dlatego że kierowca może nie zostać w odpowiedni sposób powiadomiony przez samochód o awarii napędu.

samochody po tuningu

Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego więc takiej wymiany trzeba dokonać w specjalistycznych warsztatach. Jak wyżej wspomniano awaria filtra nie jest jedynym powodem gdy użytkownicy polecają usuwanie filtrów dpf. Kolejnym powodem usunięcia filtra może być ulepszenie osiągów napędu i uzyskanie tzw. lepszego ”dźwięku sportowego” auta. Usuwanie filtrów typu dpf/fap jest elementem robót nazywanych tuningiem.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę zestaw rozrządu naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś interesującego. Mamy bardzo atrakcyjne stawki, więc się nie rozczarujesz!

Według mnie ingerencja mechaniczna bądź elektroniczna (przeprogramowanie procesora i sensorów samochodu) jest dyskusyjna jeśli służy wyłącznie estetyce lub zaspokojeniu fantazji posiadacza auta. Oczywiście decyzja o tuningu należy do użytkownika.

Po wpisaniu w przeglądarkę słów tuning auta we Wrocławiu użytkownik internetu na swym tablecie zobaczy dość dużo możliwości tuningowych, nie koniecznie muszą to być przeróbki których celem będzie usuwanie filtra DPF. Może to być dodatkowo montaż profesjonalnego systemu nagłaśniającego, który w mojej opinii o wiele lepiej wpłynie na świetność podróżowania. Innym sposobem na zademonstrowanie światu i okolicy iż posiadamy bajerancki wóz jest poszukanie po wbiciu hasła tuning (s-performance – przyciemnianie szyb samochodowych) Wrocław, kompetentnych pracowni w których możemy wymalować samochód tak by robił piorunujące wrażenie.