Ryczący silnik – efekt tuningu

Ryczący silnik, dym, spaliny i pisk palonej gumy – to pragnienie wielu większych i mniejszych chłopaków. Mali realizują swe pragnienia przy pomocy resorówek, samochodzików i w końcu sterowanych radiem modeli. Duzi mogą usiąść za kierownicą własnego auta i wyruszyć w trasę, ale najczęściej kończy się to w pracy, szkole czy markecie, i okazyjnie na wyjazdach z rodziną.

tuning

Autor: YuJeen
Źródło: http://www.flickr.com
No i samochód również jakiś inny, zamiast sportowej maszyny praktyczny i wygodny van lub sedan. Nowe auta posiadają wprawdzie dość przyzwoite osiągi, jednak pomimo tego jest im daleko do prawdziwego sportowego auta. W zdecydowanej większości przypadków samochód będzie jakimś kompromisem pomiędzy codziennym życiem, to znaczy rodziną i pracą, a marzeniami. Jeżeli w rodzinie jest jedynie jeden pojazd, to przeważnie jest to wygodne, funkcjonalne kombi, bowiem do sportowego modelu trudno się będzie spakować na urlop z całą rodziną.

tuning

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com

Jak się jednak okazuje, przy w sumie niewielkich kosztach choć trochę można spełnić swoje marzenia.

Jeżeli masz ochotę zyskać dodatkowe informacje na opisywany temat, to przejrzyj serwis, która takie dane zawiera. Zapewne będą ciekawe.

W większości silników, w jakie wyposażono poruszające się po ulicach naszych miast auta, jest sporo zapasu mocy. Dzięki odpowiednim przeróbkom bez problemów można zwiększyć ten parametr o kilkanaście nawet procent, dzięki czemu pojazd będzie znacznie lepiej jeździł, przy zachowaniu swojej funkcjonalności.

Najbardziej popularny wśród amatorów przeróbek stał się chiptuning , polega on na tym, że elektronika sterująca silnikiem zamieniana jest za pomocą odpowiedniego chipu. Już samo zainstalowanie takiego chipa może dać w rękach sprawnego fachowca znaczącą poprawę osiągów, jednak zaoferować może coś więcej. Jeśli kierowca zechce, to będzie mógł pójść krok dalej, i oprócz zmiany sterowania silnikiem wymienić niektóre podzespoły. Nowy wałek rozrządu, powiększone cylindry czy sprzęgło o sportowej charakterystyce na pewno mogą dodać sporo mocy do większości silników.