Jak powiększyć powierzchnię swojego samochodu

Samochód to wolność, trzeba przyznać, kiedy mamy poczucie, iż dotrzemy nim prawie w każde miejsce, gdzie tylko pragniemy. Nie musimy niepokoić się rozkładem autobusów i pociągów, nie jesteśmy zmuszeni zdążyć na ostatni kurs, nie musimy się zastanawiać, czy w danym miesiącu dojedziemy do konkretnego miejsca (przykładowo, w zimę ciężko dojechać do większości miejscowości nadmorskich). Jednak samochód to też wydatki i pozostałe zmartwienia. Jednocześnie, jeśli mamy małe auto zaczyna nam doskwierać jego mały bagażnik.

Taki moment się niekiedy pojawia. Dotychczas udawało się zmieścić wszystko w tym małym, tylnym bagażniku samochodowym. No ale przecież nie jeździłeś gdzieś daleko. Teraz chcesz pojeździć trochę po Starym Kontynencie, specjalnie poprosiłeś o dłuższy urlop, żeby tego typu plan zrealizować. No a tu kłopot… Nie ma się co jednakowoż martwić, powinieneś się po prostu zaopatrzyć w dodatkowy bagażnik dachowy lub box dachowy. Wiesz jednocześnie, iż kupno takiej rzeczy to nie jest po prostu kupno dywaników samochodowych , tak więc jesteś zmuszony się trochę w tej materii dowiedzieć, ażeby dokonać jak najlepszego wyboru.

Pamiętaj o paru podstawowych rzeczach (sprawdź szczegóły).

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Najistotniejsze to, co planujesz nim przewozić? Dzięki temu wybierzesz wielkość optymalną, to znaczy, że z jednej strony musisz pamiętać o swoich potrzebach, a z drugiej ważna jest wielkość auta. Nie kupuj bagażnika w internecie. Najlepiej pojedź po niego samochodem, gdyż bagażniki uniwersalne często nie pasują. Być może jesteś również zapalonym rowerzystą, pamiętaj więc o tym wybierając wielkość boksu. Jeśli bowiem zdecydujesz się na węższy bagażnik to oprócz niego uda Ci się zamontować tam również rower.

Jeśli chodzi o rowery to bez problemu możesz je także przewozić na bagażnikach zamocowanych do tylnego koła zapasowego.

Nasz tekst, który na tej witrynie publikujemy, jest niezwykle interesujący, jednak warto dodatkowo zobaczyć zbliżone treści – więcej pod tym linkiem (http://www.zabudowy-samochodowe.pl/oklejanie-pojazdow/).

Jednakowoż należy mieć na uwadze, że taki bagażnik nie może przysłaniać ani tylnych świateł, ani tablicy rejestracyjnej. Jeżeli Twoje auto to model kombi albo hatchback to sprawdź, czy bagażnik nie będzie uniemożliwiał otwarcie tylnych drzwi do góry, a także że ich nie zniszczy. Być może posiadasz belki na dachu (bagażnik bazowy), jeśli tak, montaż boksu będzie znacznie prostszy. Jednak takie rozwiązanie ma też wadę, bo system mocowania boksów do takich belek potrzebuje trochę miejsca, więc zostanie Ci go mnie na bagaż. Czytaj dalej –