Jak toczyło się życie, gdy nie było sieci internetowej? Jak sobie radzili w tamtym okresie ludzie? Jak załatwiali sprawy?

Dużo młodych osób autentycznie pyta, jak kiedyś było bez Internetu? No jak to było? Jak spotykali się ludzie, jak wyszukiwali potrzebnych informacji, jak robili wszystko inne, co obecnie zwykliśmy robić dzięki Internetowi?

Te niezwykle interesujące kwestie nie da się tak po prostu streścić w jednym zdaniu, bo życie było wtedy inne, inne czasy, zupełnie odmienne doświadczenie ludzi. Zyją jeszcze ludzie, którzy nie korzystają z internetu, może ich warto zapytać?

Samochód Volkswagen

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej nie korzystają z Internetu ci najstarsi, Ci, którzy przyszli na świat w zupełnie innych czasach i którym do szczęścia nie jest potrzebny żaden komputer z dostępem do sieci. Co więcej, wielu z tych ludzi nie ma kontaktu z komputerem, po prostu, jak dla nas maszyna do pisania jest czymś dziwnym, tak dla nich komputer, a co dopiero laptop to naprawdę dziwaczne przedmioty. Zresztą, nie trzeba patrzeć tak daleko. Pokolenie ludzi urodzonych w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych raczej nie rozumie tematu, a jak już, to najczęściej z przymusu, bo przykładowo trzeba korzystać w pracy z Internetu.

Większość młodych ludzi nie może pojąć, jak to się dzieje, jak kiedyś poszukiwano na przykład auto złomu w Krośnie czy auto złomu w Lublinie, a jak ktoś chciał wyszukać skup w Bydgoszczy, to co robił? Teraz wpisujesz w wyszukiwarkę auto złom Wrocław i coś znajdziemy, a wtedy jak to było, no jak? A jak szukało się książek, informacji o danym wydarzeniu? Odpowiedzi na to pytanie nie ma, a raczej jest, ale pewnie mało satysfakcjonująca dla wielu: po prostu nie myślało się o tym kiedyś. Żyje się i dostosowuje do panujących warunków, radzi sobie i nie myśli, że może być lepiej lub gorzej.

Jest jak jest, w każdych czasach i okolicznościach można przystosować się do życia, nie warto się zastanawiać, jak można było funkcjonować kiedyś tam, bo to pytanie wymyka się logicznej zasadzie, że nie sposób przyłożyć dwóch okresów, by je porównać. Ich porównanie jest niemożliwe, podobnie jak każde życie jest wyjątkowe i każdy przeżywa je na własny sposób.

Zaabsorbował Cię ten artykuł? To świetnie, gdyż także ta pomocna strona (http://lermax.pl/) wciągnie Cię całkowicie, zatem zobacz to!

Stwarza to czasem pewne problemy. Polecamy złomowanie pojazdów kraków. Skoro każdy odbiera życie na własny sposób, to nigdy nie zrozumiemy siebie nawzajem…? Nie, może nie jest tak źle, to zresztą temat na inny artykuł.