Minecraft opanowuje rynek

Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma znaczącą wadę, gdyż, bardzo często są recenzowane gry średnie, nie zapadające w pamięć. Zresztą, tak samo jest z muzyką czy z filmami.

Najlepsza gra na rynku

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawe wyjątki ostatnich miesięcy to na pewno The Wolf Among Us, Valiant hearts czy recenzja Murdered. W branży dzieje się coś jednak więcej, poza produkowanie i recenzowanie nowych gier. A wszystko to dzięki pewnej grze, co się zowie – Minecraft.

Objaśnijmy dla niewtajemniczonych, iż Minecraft to jedna z najbardziej popularnych gier sandbokowych. Gracz posiada pełną kontrolę nad własną postacią, może ją swobodnie formować. Prace nad tą grą zainicjowano w 2009 roku i trwają aż po dziś dzień. Gra projektowana jest na platformie Java. To najbardziej istotne, bo oznacza to, iż są odpowiedzialne za nią diametralnie inne systemy niż w przeważącej liczbie gier, jakie teraz powstają. W czasie grania, mapa jest generowana na podstawie losowych danych. Dzięki temu każdy świat jest świeży i niepowtarzalny.

Zaabsorbowała Cię opisywana kwestia? Sprawdź zatem oprócz tego ten ważny tekst (https://www.waterbobble.pl/) – to również bardzo pomocne źródło informacji.

Najistotniejszy komunikat brzmi: Minecraft – 50 mln egzemplarzy sprzedanych! No właśnie, jeśli chodziła wam po głowie myśl, jak bardzo popularny jest Minecraft. to teraz już macie o tym pojęcie. Gdy, jeden z twórców tej gry pochwalił się wynikami, świat osłupiał, dodatkowo nasunął się jeszcze inny ciekawy wniosek.

Gra dla każdego

Źródło: http://www.morguefile.com/

, bowiem Minecraft zdominował rynek konsoli. Gra oferowana na Play Station 3 i Xboksa 360, zdystansowała pecety (wersje na Maca, Windowsa i Linuksa razem wzięte). Aktualnie, gdy piszę te słowa wartośc 50 milionów jest zdecydowanie bardziej pokaźny!

Wynik robi wrażenie pod każdym względem. By zrozumieć czemu tak się stało, spójrzmy na pozostałe rekordowe produkcje. Najlepiej sprzedająca się gra w historii to Tetris, od 1984 roku, zakupiło ją 143 miliony nabywców.

Na następnych miejscach – Wii Sports, był to tytuł dołączany do każdego egzemplarza Nintendo Wii. Za Minecraftem już teraz, są Mario Bros, Mario Kart Wii a także Grand Theft Audio. Minecraft na pewno będzie jeszcze długo rządził, tym bardziej, iż tworzone są wersje dla Play Station 4 i dla Xboksa One.