Aktualna mapa? Gwarancja bezpiecznego podróżowania

Można narzekać na stan polskich dróg, można mówić, że „nic nie robią”, przeklinać następujące po sobie rządy, lecz będzie to dobitnie niesprawiedliwe. Warto porównać stan dróg z lat 90-tych do tych, które mamy obecnie.

Zaszły poważne zmiany, wiadomo, że przyczyniła się do tego dotacje z Unii Europejskiej, nie zmienia to jednak faktu, że pieniądze na na rozwój naszych dróg nie poszły na marne. Co więcej, prawie każdy ma GPS, dzięki czemu podróżowanie po naszym kraju stało się naprawdę komfortowe. Nie każdy kierowca jednakże wie, że aby wykorzystać w pełni zalety tego sprytnego urządzenia, konieczne są niezbędne aktualizacje GPS.

droga

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Aktualizacja GPS zagwarantuje nam całkowity komfort korzystania z nie tylko dróg w Polsce, otworem stoją przed nami inne kraje i inne drogi (doczytaj – be on road). Jeszcze teraz zaplanuj następny wakacyjny wyjazd własnym samochodem, jednocześnie pamiętaj, ażeby zaktualizować swojego GPS-a.

Chcesz czytać dalej ciekawą lekturę? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj czyszczenie dpf Bydgoszcz na nowej witrynie.

Wbrew pozorom to nie takie trudne. Dostępność internetu sprawia bowiem, że o nowe mapy jest zdecydowanie łatwiej niż kilka lat temu. Praktycznie wszystkie firmy zapewniają aktualizacje na serwerach. Kiedyś było odmiennie – aktualizacje oferowane były na płytach CD czy DVD.

Bursztynowy szlak

Aktualny sposób (mapy na serwerach) jest na pewno lepszy, bardziej nowoczesny i w pełni aktualny. Pojawienie się zupełnie nowych skrzyżowań oraz dróg na mapie to kwestia błyskawicznej aktualizacji, co więcej, najprędzej na tego typu zmiany reagują polscy producenci map. Znakomita większość producentów zagwarantowuje nawigacje, jaka jest aktualizowana właśnie przez komputer, dlatego bardzo potrzebny jest dostęp do takiego – w dzisiejszych czasach – już bardzo przecież standardowego sprzętu. Wystarczy standardowy sprzęt PC z systemem Windows, czasem dopuszczalny jest też system Mac.

Większość firm stosuje taką samą ścieżkę aktualizacji. Należy ściągnąć ze strony www najbardziej aktualne dane, kolejno logujemy je by zainstalować w pamięci (więcej – poczytaj). Oczywistym jest więc, iż powinniśmy posiadać komputer z dostępem do internetu, najlepiej ze stałym łączem, bo ściąganie danych przez sieć GSM może nas zbyt dużo kosztować, a do tego trwać dosyć długo.

Pamiętajmy, ażeby niezmiennie aktualizować najnowsze dane, będziemy wtedy najlepiej poinformowani, a nasze wyjazdy wakacyjne staną się jak najlepiej zaplanowane, bez zbędnych niespodzianek i nieprzyjemności. To gwarancja udanej podróży.