Planujesz zwiedzić jakieś nowe miasto? Jakim sposobem – samochodem, pieszo czy rowerem? Każde z tych rozwiązań ma plusy i minusy

Czy także masz tego typu obiekcje, jak jesteś w nowym mieście? Jak najlepiej zwiedzić takie miasto? Czy wynająć przewodnika, zrobić to samemu, lecz na nogach, rowerem, a może autem? Możliwości jest wiele i czym bardziej znane miasto, tym bardziej bogata baza atrakcji, z których można skorzystać. Podejmując taką decyzję bez wyjątku musisz zastanowić się nad tym, co jest dla Ciebie najważniejsze, jak dużo masz czasu na odkrywanie jakiegoś miejsca i jaki jest twój budżet.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Większość z nas wybierze do poznawania nowego miejsca własne nogi. To niezwykle tania metoda, ale czy najlepsza? Wiadomo, nie stracimy żadnych pieniędzy na komunikację, więc to jest wielki plus. Niemniej, w zależności od wielkości miasta nie jest wiadome, czy damy radę wszystko obejść. I czy nasze zdrowie w ogóle nam to umożliwi. Niestety, lecz w wielu ciekawych miejscach, ażeby zwiedzić wszystko trzeba naprawdę dużo czasu. Dobrym sposobem jest połączyć zwiedzanie – wejdź – na nogach z dodatkiem komunikacji tramwajowej czy autobusowej. Można skorzystać z metra, jeśli jest dostępne w danej lokalizacji.

Dość normalnym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z roweru. Owszem, nie dość, że szybko, to dodatkowo tanio. Oczywiście, zależnie czy będziemy mieli swój rower, czy będziemy go wypożyczać. Jak swój to faktycznie możemy na tym zaoszczędzić, jak wypożyczymy to zapłacimy, w zależności od miejsca takie wartości mogą się wahać. Zwiedzanie rowerem też ma jednak konkretne ograniczenia. Nie każde bowiem miasto jest dobre, ażeby zwiedzić je rowerem. Nie ma tam na przykład ścieżek rowerowych, a ruch uliczny jest straszny. Takie więc zwiedzanie nie tylko, że utrudnione, może być dodatkowo bardzo niebezpieczne.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

A może zwiedzanie autem. To najlepszy sposób do odwiedzenia najważniejszych punktów w konkretnym miejscu. Możemy sobie bowiem wybrać parę miejsc, jakie powinniśmy zobaczyć i jeździć w te miejsca samochodem.

Jeżeli chcesz zdobyć bardziej dokładne informacje na przedstawiony tu temat, to przeczytaj informacje (http://goldkram.eu/prods_oferta.htm), które zwyczajnie Cię pochłoną.

Można mieć swój samochód, ale jak nie mamy też nie ma problemu, zawsze można taki wypożyczyć (na przykład jak jesteśmy w Krakowie – wypożyczalnia aut w Krakowie, rent car Kraków – ). Tu także w zależności od miejsca ceny będą się wahać (link do strony). Od niskich do bardziej wysokich. To interesujące rozwiązanie, ale jak każde także posiada negatywy. Zależy jaki ruch uliczny jest w danym miejscu, ponieważ jeśli w danym mieście są ogromne korki, jak przykładowo w Moskwie, to zwiedzanie samochodem może być bardzo uciążliwe.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*