Wspólne podróżowanie to niezwykłe doświadczenie. Recepta na udaną podróż to podobne podróżnicze zainteresowania i niemal identyczna pasja przygody

Podróż podróży nierówna, wiedzą o tym osoby, którym ciężko znaleźć dobrego kompana do podróżowania. Nie ma bowiem dwóch takich samych osób, a przekonać się o tym można także w podróży. No cóż, jedna osoba lubi dłuższe wyprawy okraszone ponadto niebezpieczeństwem, a inny będzie zwolennikiem częstszych przystanków i raczej niezbyt trudnej trasy. Dlatego tak istotne jest, by w jak największym stopniu dobrać ludzi pod kątem niemal takich samych doświadczeń i podobnych podróżniczych wymagań.

To istotne, ponieważ tak przygotowana podróż będzie najlepsza. Nie będzie wielu nieporozumień, zrzucania winy na siebie i innych niepotrzebnych wojenek. Jeśli znamy swoje cele i wady, wiadomo także, co chcemy osiągnąć, to nie ma miejsca na jakieś inne nieporozumienia, jakie tylko mogą zniweczyć wspólną wyprawę. To niezwykle ważne, bo jeśli zapomnimy o tym to nasza wyprawa będzie pasmem niepowodzeń.
Będziemy niezbyt dopasowani i zdołowani, jesteśmy w stanie to porównać do mniej więcej takiej sytuacji, iż szykujemy się na wielką trekkingową wyprawę, mamy najlepszy sprzęt, przykładowo plecak the north face (więcej), jakie da radę nawet w ekstremalnych warunkach, a nasz towarzysz zabiera ze sobą torebkę, jaką bierze na zakupy. Może to dość przerysowana wizja, lecz niestety jest realna i warto przed nią ostrzegać potencjalnie zagrożonych. Jedna osoba będzie zdenerwowana, iż wzięła sobie niepotrzebne obciążenie, a inna, iż pragnęła po prostu pójść na wycieczkę, a nie szukać niebezpieczeństw. Jednak, jak i druga osoba będzie miała swoje racje, niemniej nie należy dopuszczać do takiej sytuacji.

plecak

Autor: Camilo Viveros
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele więc osób asekuruje się konkretnie przed planowaniem takiej wyprawy poszukując na przykład najlepszych osób na forach internetowych. Jeśli jakaś osoba jest w temacie i podziela entuzjazm podróżniczy, to warto z tą osobą zrobić próbną trasę. Próbną, czyli nie za długą, nie zbyt krótką, alena pewno nie podróż życia. Nie jesteśmy w stanie bowiem tak ryzykować. Dopiero po tego typu wyprawie jesteśmy skłonni zaufać lub nie takiej osobie.

Te informacje pochłonęły Cię zupełnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej lampa tylna led z kierunkowskazami danych na pozostałych witrynach – odnajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

To też niezły sposób do następnych podróży. Jeśli faktycznie wasze pasje podróżnicze będą podobne, to nie ma co, lecz musicie to wykorzystać i ruszyć w kolejną podróż.