Wspólne podróżowanie to niezwykłe doświadczenie. Recepta na udaną podróż to podobne podróżnicze zainteresowania i niemal identyczna pasja przygody

Podróż podróży nierówna, wiedzą o tym osoby, którym ciężko znaleźć dobrego kompana do podróżowania. Nie ma bowiem dwóch takich samych osób, a przekonać się o tym można także w podróży. No cóż, jedna osoba lubi dłuższe wyprawy okraszone ponadto niebezpieczeństwem, a inny będzie zwolennikiem częstszych przystanków i raczej niezbyt trudnej trasy. Dlatego tak istotne jest, by w jak największym stopniu dobrać ludzi pod kątem niemal takich samych doświadczeń i podobnych podróżniczych wymagań.

To istotne, ponieważ tak przygotowana podróż będzie najlepsza. Nie będzie wielu nieporozumień, zrzucania winy na siebie i innych niepotrzebnych wojenek. Jeśli znamy swoje cele i wady, wiadomo także, co chcemy osiągnąć, to nie ma miejsca na jakieś inne nieporozumienia, jakie tylko mogą zniweczyć wspólną wyprawę. To niezwykle ważne, bo jeśli zapomnimy o tym to nasza wyprawa będzie pasmem niepowodzeń.

Będziemy niezbyt dopasowani i zdołowani, jesteśmy w stanie to porównać do mniej więcej takiej sytuacji, iż szykujemy się na wielką trekkingową wyprawę, mamy najlepszy sprzęt, przykładowo plecak the north face (więcej), jakie da radę nawet w ekstremalnych warunkach, a nasz towarzysz zabiera ze sobą torebkę, jaką bierze na zakupy. Może to dość przerysowana wizja, lecz niestety jest realna i warto przed nią ostrzegać potencjalnie zagrożonych. Jedna osoba będzie zdenerwowana, iż wzięła sobie niepotrzebne obciążenie, a inna, iż pragnęła po prostu pójść na wycieczkę, a nie szukać niebezpieczeństw. Jednak, jak i druga osoba będzie miała swoje racje, niemniej nie należy dopuszczać do takiej sytuacji.

plecak

Autor: Camilo Viveros
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele więc osób asekuruje się konkretnie przed planowaniem takiej wyprawy poszukując na przykład najlepszych osób na forach internetowych. Jeśli jakaś osoba jest w temacie i podziela entuzjazm podróżniczy, to warto z tą osobą zrobić próbną trasę. Próbną, czyli nie za długą, nie zbyt krótką, alena pewno nie podróż życia. Nie jesteśmy w stanie bowiem tak ryzykować. Dopiero po tego typu wyprawie jesteśmy skłonni zaufać lub stojaki na rowery nie takiej osobie.

Te informacje pochłonęły Cię zupełnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej lampa tylna led z kierunkowskazami danych na pozostałych witrynach – odnajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

To też niezły sposób do następnych podróży. Jeśli faktycznie wasze pasje podróżnicze będą podobne, to nie ma co, lecz musicie to wykorzystać i ruszyć w kolejną podróż.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*