Czym jest tuning samochodów?

Samochód to jeden z tych elementów, które faktycznie dużo mówią o człowieku, jego kondycji ekonomicznej oraz guście. Już od dawna, samochody przestały być wyłącznie praktycznym środkiem lokomocji, więc ich tuningowanie stało się faktycznie powszechnym rozwiązaniem. Na czym w takim przypadku tuning polega?

Auto z otwartą klapą

Autor: trailersoftheeastcoast
Źródło: http://www.flickr.com

Ogólnie chiptuning chiptuning wrocław aut można podzielić na elektroniczny i mechaniczny. Ten drugi bazuje na zastosowaniu modyfikacji, które dotyczą najistotniejszych części samochodu, przykładowo jego silnika, podwozia lub układu napędowego. Podstawowym zadaniem tego rodzaju zmian jest polepszenie parametrów technicznych pojazdu. Samochód jeździ szybciej, a jego przyczepność jest znacznie lepsza. Najczęściej, w czasie tuningowania mechanicznego montuje się świece zapłonowe, cechujące się wysoką energetycznością. Popularne jest poza tym założenie w samochodzie turbosprężarki. Tuning może odnosić się do bezpieczeństwa osób kierujących samochodem. Wiele osób decyduje się na założenie znakomitej jakości pasów bezpieczeństwa, tak zwanych pięciopunktowych. Korzystnym rozwiązaniem jest także zakładanie kolejnych reflektorów, jakie lepiej oświetlają drogę. Reasumując, tuning (s-performance – chiptuning wrocław) mechaniczny jest tuningiem właściwym, dzięki niemu auto jest bezpieczniejsze i sprawniejsze. Tego rodzaju tuning samochodowy z serwisu

Biały samochód

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

wyróżnia się dużym zainteresowaniem wśród fanów motoryzacji.

Innym rodzajem tuningu jest tuning elektroniczny, jaki dotyczy głównie systemów elektronicznych danego pojazdu. Pozwala on na przykład na zwiększenie maksymalnej prędkości, którą samochód jest w stanie osiągać bądź też najwyższych obrotów silnika. Przeważnie bowiem silnik posiada konkretny margines mocy, jaki można wykorzystać.

Wiele osób decyduje się też na zastosowanie tuningu optycznego, jaki bazuje na zmianie wyglądu samochodu. Istnieje przykładowo możliwość założenia dodatkowych elementów, zwracających uwagę. Warto jednakże pamiętać, że przesada w tym przypadku jest faktycznie często wyśmiewana przez środowisko motoryzacyjne z tego powodu zdecydowanie rozsądniej jest zachować umiar i zdecydować się na subtelną zmianę. Szczególnie krytykowane jest tuningowanie optyczne aut starych, z zauważalnymi śladami zniszczeń lub rdzy.