Pachnące wnętrze czyli przygotuj samochód do podróży

Każdy posiadacz rodzinnego auta jest świadom tego, z jaką trudnością przychodzi utrzymanie w nim porządku. Częste wyjazdy, podróże z dziećmi, wiążą się z niezliczoną ilością niepotrzebnych gadżetów oraz toną okruchów w samochodzie.

Ford Fiesta

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Czas na zmianę zasad. Od jakich czynności zacząć? Od wyrzucenia z auta wszystkiego czego nie używamy, a z przyzwyczajenia wozimy ze sobą. Już dziś, wypakujmy zatem wakacyjne sprzęty: płetwy, wiaderka i łopatki. Zostawmy jedynie najważniejsze przedmioty, będąc przy tym rozsądnym i bezwzględnym.

Do worka niech powędrują śmieci – puste butelki po napojach i papierki. Wprowadźmy zwyczaj wyrzucania śmieci na bieżąco, przy wysiadaniu z auta. Oprócz porządku, zaskoczy nas wówczas przyjemniejszy zapach.
Niech nie umknie naszej uwadze kokpit a także miejsca pod podłokietnikami. Poza śmieciami znajdziemy tam na pewno masę pieniędzy lub zapodzianą, dziecięcą zabawkę. Nie zapomnijmy o siedzeniach oraz bagażniku.
W następnej kolejności skupmy się na szybach, szczególnie przedniej. Nieskazitelna szyba to istotna kwestia w czasie jazdy, z czym zgodzi się każdy kierowca. Zmorą bywają smugi – zapowiedź zużycia wycieraczki do samochodu . Wówczas nieodzowna jest ich wymiana.

Zakurzona i pełna drobinek piasku powierzchnia, potrafi skutecznie niszczyć pióro. Zimową porą, mało uważne oczyszczenie ze szronu czy lodu jest kolejnym powodem uszkodzenia i pojawiających się smug. Pamiętajmy zatem, aby solidnie oczyszczać szybę zanim ruszymy w drogę. Warto raz na jakiś czas przetrzeć powierzchnię roboczą wycieraczki do samochodu mokrą szmatką, z dodatkiem dowolnego środka czyszczącego.

Zobacz, że proponowana strona (https://www.akumulator24.com.pl/prostowniki.html) ma użyteczne informacje, które są ważne – one Cię bezsprzecznie kompletnie wciągną. Wejdź tu!

Znacznie powinno to wydłużyć jej żywotność i poprawić pracę (czytaj więcej). Od czasu do czasu odświeżmy dodatkowo gumki, przecierając je czystą gliceryną, której łatwo pozbędziemy się za pomocą czystej wody.

Podsumowując, jednorazowe porządki niczego nie zmienią. Auto, którego zadbane wnętrze zaprasza do jazdy, to wizytówka całej rodziny. Zapomnijmy o samodzielnej walce z wiatrakami i zastosujmy codziennie obowiązujące zasady, dotyczące czystości we wspólnym, rodzinnym aucie.