Eleganckie oraz niedrogie pensjonaty i apartamenty w górach

Nie ma zbyt wielu bardziej odpowiednich miejsc na wypoczynek, niż Tatry – przynajmniej jeśli wchodzi w grę pobyt w naszym kraju. Jednak piękno polskiej części Tatr to jeszcze nie wszystko.

Należy także wiedzieć, iż czymś ze wszech miar istotnym jest to by dla osób udających się w tatry pensjonaty albo apartamenty były ze wszech miar wygodne, a jeszcze na dodatek niezbyt drogie. Co zatem powinna robić osoba, która szuka eleganckich i relatywnie tanich noclegów w np. Zakopanem (www), więc stolicy Tatr?

Bukowina Tatrzańska

Autor: Ania i Artur Nowaccy
Źródło: flickr.com

Wskazanym wyjściem jest to by zawsze, zanim jeszcze wyruszymy w Tatry, najzwyczajniej sprawdzić przez Internet, które miejsca noclegowe cechują się doskonałymi parametrami. Należy także wspomnieć, iż dla takich osób, które chciałyby z raczej większą grupą pojechać w podróż. Apartamenty w górach są najlepszą alternatywą. Przecież dzięki wynajęciu apartamentu można niemało zaoszczędzić. Jednakże tak naprawdę nie należy zamartwiać się o brak porządnych oraz miejsc noclegowych w polskich górach, ponieważ baza noclegowa jest na południu Polski doskonale rozwinięta – ostatecznie już od wielu lat Tatry są jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Polsce. Dzięki tej tradycji i niemałemu doświadczeniu właścicieli domków i bacówek odwiedzający tak chętnie wracają w góry.

Dość często bywa jednak tak, że mamy ochotę wykupić nocleg (dobre noclegi lidzbark warmiński) w ostatniej chwili, lub pojechać na nieplanowany wyjazd. O ile tego typu sytuacja zdarzy się poza letnim lub zimowym sezonem urlopowym – nie mamy się czego obawiać, w Tatrach zawsze znajdzie się nocleg poza sezonem. Dobrze jest wtedy poszukać noclegu u osoby prywatnej, a nie w apartamentach. Nocleg w bacówce zawsze jest bardziej atrakcyjny niż spanie w typowym hotelu, takim, jakich w Polsce i w Europie wiele. Spory problem pojawia się jednak dopiero wówczas, kiedy chcemy pojechać na górską wycieczkę w środku sezonu. Mało prawdopodobne jest, że znajdziemy wtedy miejsce noclegowe z dnia na dzień – obecnie miejsca na ferie są już wykupywane z miesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli jednak koniecznie chcemy wybrać się w Tatry, pozostaje nam wyjazd na słowacką stronę gór – Tam kolejki są mniejsze, a więc i prawdopodobieństwo wykupienia noclegu będzie wyższe. Autor