Rzeczywistość to złączone wzajemne elementy. Nie ma bez nich ładu i składu.

Nasz świat się składa z wielu małych uszczelek, kabelków, czy smarów, które poskładane ze sobą, stanowią uporządkowaną całość. Ta ciekawa gra słów jest zamierzona, ponieważ odkrywa więcej prawdy niż nudne wywody. Świat to po prostu zestaw małych śrubek, pasujących do siebie w określony sposób. To nic innego, jak znajdujące swoje miejsce elementy, jedne bardziej trafne, drugie mniej, ale na pewno są niezbędne, aby wszystko mogło normalnie działać. Nie da się jednakowoż żyć w świecie, w którym reguł i porządku jest jak na lekarstwo.

samochód

Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com

Zaraz się ktoś zacznie zastanawiać, o co tu chodzi? No właśnie tego typu wątpliwości to nic dziwnego, wynikają one z przekonania, że wszystko dane jest na zawsze. Niestety, nie jest tak i jeśli się można zgodzić, że nie ma sensu myśleć o tego typu sprawach, to w sumie nie będziemy nigdy od nich wolni od świadomości, że świat składa się z małych elementów, które powinno się poskładać, żeby móc żyć spokojnie. Przykład bardzo przyziemny. O czym myślisz wypowiadając słowo „dom”? Tak, widzisz okazałą budowlę, obok której znajduje się piękny ogród (). A czy zastanowiłeś się, jak on powstał, z czego jest zbudowany? No właśnie o tym się zapomina.

Tak samo, pomyśl: auto.

Masz chęć dowiedzieć się więcej danych na opisywany temat? Zatem odsyłam do serwisu, ponieważ odnajdziesz tam wiele ciekawych danych nakreślających przedstawiany wątek.

Widzisz samochód, pewnie jakąś ulubioną przez Ciebie markę, lśniąca karoseria i pewnie full wypas w środku. Jednak to auto nie pojedzie bez zwykłych części do samochodów, jak na przykład , części fiat hitachi, bez paliwa, płynu hamulcowego czy bez z oleju silnikowego. To samo przenieść można na poziom naszego życia, niekoniecznie przekładając to centralnie na rzeczy, przez nas posiadane i znajdujące się w naszym sąsiedztwie, ale na nasze życie. Jesteśmy ludźmi, ale nie bylibyśmy pełni bez niektórych cech, które nas określają, bez osób, które nas otaczają, bez uczuć, którymi obdarzamy innych, jakie w zamian otrzymujemy, a które też skrywamy w sobie (jak wiadomo, nie każde uczucie jest do „pokazania”). mechanik (https://osauto.pl)

samochód

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com

W ten sposóbW taki właśnie sposób, świat bez elementów, jako rzeczy da się przenieść na świat bez pewnych atrybutów w naszym życiu. Nie można być człowiekiem bez pewnych praw, które to określają, nie da się w pełni korzystać z życia bez ludzi, którzy są nam potrzebni, dla jakich to my jesteśmy niezbędni. Życie bez pewnych uczuć jest niemożliwe, bez pewnych stanów duchowych, bez nadziei i marzeń. A to przecież tylko i aż elementy, które tworzą i definiują kondycję ludzką, z którą zmagamy się każdego dnia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*