Seriale dramatyczne pozostają zawsze w modzie

Niektórzy ludzie nie są w stanie żyć bez seriali. Jest to w pewien sposób zastępcza, z goła różniąca się od naszej, jednak równoległa rzeczywistość, do której z chęcią powracamy w każdej wolnej chwili. Lubimy przypatrywać się naszym drogim bohaterom, śledzić ich życie, myśleć, co zdarzy się w kolejnym sezonie. Reżyserzy zaś, żebyśmy przypadkiem się nie znużyli koncepcją podają nam na tacy scenariuszowe perełki, sensację, kryminał i komedię w jednym. Ostatnio, raczej nieprzypadkowo oglądanie seriali stało się pewnym stylem życia.

gry

Źródło: http://www.morguefile.com/

I nie mowa tu o serialach, którymi raczą nas nasze rodzime media. Mowa o superprodukcjach amerykańskich, takich jak „Dexter” czy „House Of Cards”, które przyciągają wielkie rzesze ludzi.

Nie czekaj – jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, to kompleksowy tekst (http://www.jednosc.pl/pagesView,8,firma,PL) możesz też obejrzeć pod wskazanym linkiem. Informacje opracowaliśmy dla Ciebie z ochotą.

Kto najczęściej ogląda seriale? Jeśli mowa o naszych rodzimych serialach to przedział wiekowy kształtuje się w okolicach 40-70 lat. W tej grupie jest więcej pań, choć panowie rzadziej ujawniają że oglądają seriale. Jeśli zaś chodzi o seriale amerykańskie, które najczęściej oglądamy w Internecie, to jak łatwo się domyślić oglądają je osoby w młodym wieku, z dużych miejscowości. Propozycja dla dzieci i dorosłych: dobre dramaty

Skąd wzięła się popularność tej formy spędzania wolnego czasu? wydaje się, że pojęcie tego fenomenu kryje się w tym, o czym była mowa na początku tekstu: w swego rodzaju nałogu. Za tym pojęciem kryje się szybka akcja, utożsamienie z bohaterami, zagadka, tajemnica, niepewność, co też stanie się się w następnym sezonie. Reżyserzy odczytują świetnie te nastroje i celowo zapętają akcję przed zakończeniem odcinka… To z tego powodu z zapartym tchem czekamy na kolejną część.

gry na konsole

Autor: jareed
Źródło: http://www.flickr.com

To sprawdza się w każdym rodzaju serialu. Znakomicie sprawdzi się w serialu akcji, w serialu animowanym, serialu anime czy w serialu dramatycznym. Tak jak w tych: seriale z akcją. Mało tego, nikt z nas nie jest bezpieczny będąc narażonym na tego typu techniki, bo choć zdajemy sobie z nich sprawę, to lubimy być tak wkręcani, to powoduje, że życie jest bardziej emocjonujące. To tak jak z filmem, zdajemy sobie sprawę z tego, że to tylko film, ale przeżywamy go często z takimi emocjami, jak gdyby było to prawdziwe życie. Identycznie jest z serialami, które pocięte na fragmenty uzależniają jeszcze bardziej, wciągają i nie pozwalają choć na chwilę się oderwać.