Ochrona motorów oraz innych przyrządów

Od chwili wynalezienia napędu parowego w 1782 roku możemy spokojnie przyznać iż nastała współczesność, a na pewno że znacznie przyśpieszyliśmy rozwój techniczny. Zresztą ostatnie dwudziestolecie osiemnastego wieku jak też kolejne stulecie to niesłychany okres w dziedzinie nauki i techniki. To wtedy wypracowane teorie są podwaliną współczesnego świata takim jakim zna go homo sapiens współczesny. W najwyższym stopniu skok ten unaocznił się w przemyśle agrarnym i w przemyśle wydobywczym, a również w komunikacji.

silnik

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
Wynalazek ten i jego spadkobiercy poza pozytywnymi przejawami takimi jak zwiększenie skuteczności niestety niosły z sobą i niebezpieczeństwa dotąd nie znane. Przede wszystkim maszyny poruszane silnikami bez zabezpieczeń automatycznie nie potrafiły się wyłączyć w wypadku awarii.

Przedstawiany artykuł omawia niezwykle ciekawe sprawy – jeśli chcesz zobaczyć pokrewny materiał, zobacz śmiało to źródło (https://www.interauto.com.pl/).

Razem z zaawansowaniem technologicznym, miniaturyzacją silników i obniżeniem kosztów wytwarzania trzeba było pomyśleć o sposobach zabezpieczenia osób obsługujących.

Dobrze aby zabezpieczenie to było samoczynne. Takimi urządzeniami są wyłączniki silnikowe. W zależności od zastosowanego rodzaju urządzenia wyłączenie może następować w rozmaitych warunkach, zależnie od na przykład ciśnienia. Wyłączniki silnikowe, mają za zadanie głównie ochronę samego silnika przed zniszczeniem bądź uszkodzeniem. Dzięki temu chronią całe urządzenie również przed pożarem spowodowanym zwarciem.

Jeśli chcesz, żeby podobne wiadomości pozostały Ci w głowie na długo, sprawdź witrynę (http://myj-car.pl/realizacje/), do której odnośnik jest tu. Są tam bardzo analogiczne informacje.

Wyłączniki silnikowe – wbrew swej nazwie – potrafią również wprawić w ruch silnik. Źródło: .

silnik

Autor: Honda
Źródło: Honda
Następnym zabezpieczeniem jakie jest zazwyczaj używane w różnego rodzaju urządzeniach jest przełącznik awaryjny machiny wciskany przez osobę obsługującą. W warsztatach pracy aby ograniczyć liczę wypadków w czasie pracy zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z młynami profesjonalnymi, piecami itp., w ich obudowie montuje się wyłączniki krańcowe. W razie zagrożenia w zależności od typu wyłącznika krańcowego przekręca się dźwignię bądź wciska przycisk i maszyna stopuje. Najogólniej mówiąc wyłączniki krańcowe wykorzystuje się we wszystkich sprzętach posiadających ruchome elementy robocze. Jak łatwo się domyślić wyłączniki krańcowe stosowane są nie jedynie w przemyśle i fabrykacji, ale także w domu. Przykładem może tutaj być wyłącznik zabezpieczający stosowany w ogrodowych kosiarkach albo robotach kuchennych. Zobacz też informacje na serwisie .
Źródło: www.elektro-pol.com.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*