Sprawne auto to niezbędny wymóg bezpieczeństwa przemieszczania się po drogach

Dzisiaj duża część prowadzących zdaje sobie już sprawę z zagrożeń, jakie może nieść ze sobą jakikolwiek niedziałający układ w pojeździe. Raczej nikt nie będzie sobie wyobrażał jazdy z niesprawnymi hamulcami, z nieprawidłowo ustawionymi oponami czy bez choćby podstawowych, dobrze funkcjonujących systemów wspomagających jazdę, jak ABS.

Do tego sprawne oświetlenie oraz parę usprawniających życie drobiazgów, i da się już w zasadzie dość komfortowo podróżować. Lecz to nie koniec. Mało kto zwraca uwagę na to czy podczas podróży nie zabrudziły się światła samochodowe.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, to tu znajduje się notka z www (http://www.grosel.pl/czesci-ford/), która również posiada niezwykle absorbujące informacje na przedstawiany tutaj temat.

A tymczasem już delikatnie ubrudzone lampki stają się znacznie mniej widoczne dla innych kierowców. W szczególności to dotyczy takich elementów, jak lampy kierunkowskazów czy cofania. Posiadają one przeważnie nieduży rozmiar, tak więc już niewielka ilość błota może powodować, że z pewnej odległości mogą być niewidoczne. Łatwo sobie wyobrazić konsekwencje w sytuacji, gdy ktoś inny nie zauważy, jaki manewr chce się właśnie wykonać.

wycieraczki samochodowe

Autor: Sigfrid Lundberg
Źródło: http://www.flickr.com
W okresie jesiennej szarugi wielu doświadczonych nawet prowadzących nie pamięta także o takim, wydawać by się mogło, drobiazgu, jak wyczyszczone szyby i działające wycieraczki. Niestety pióra do wycieraczek są artykułami, które, tak jak olej, należy systematycznie zmieniać oraz regularnie konserwować (więcej: Zabrudzone szyby u samochodu powodują znacznie szybsze niszczenie gum w wycieraczkach samochodowych, co znacznie wpływa na ich żywotność. A wytarte wycieraczki nie są już tak skuteczne w usuwaniu z szyby wszelakich nieczystości, a w skrajnych sytuacjach nie usuwają skutecznie nawet niewielkiego deszczu.

Szukasz dodatkowych materiałów na omawiany w tym miejscu temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź dalej filtr dpf czyszczenie a zobaczysz, że to było bardzo proste.

Zaś szyba pełna zacieków powoduje niebezpieczne odblaski, które wręcz mogą zupełnie uniemożliwić widzenie drogi przed pojazdem. Jeżeli na szybie pojawiają się zacieki, lub w czasie działania wycieraczek słyszy się skrzypienie, to znak, że trzeba je niezwłocznie wymienić na nowe, bowiem jazda na dotychczasowych może być niebezpieczna.

Więcej na temat firm wytwarzających wycieraczki: .

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*