Ruszyć w drogę, w podróż życia. Tylko jak i czym? Jakbyś chciał? Na nogach, rowerem czy autem?

Ruszamy przed siebie, przygoda wzywa nas, a czas już nie goni. To zapowiedź wspaniałej przygody, którą pragnęłoby przeżyć wielu z nas. No bo popatrzmy, jak brzmi to wyjątkowo: nie mamy już obowiązków, tych z katalogu codziennych, nie musimy już myśleć o terminach czy pozostałych z punktu widzenia zwykłego pracownika, niezbyt ważnych, nie goni nas przede wszystkim nieustępliwy czas, a świat stoi otworem. Czy pojechałbyś na taką wycieczkę? A jak tak, to jak? Rowerem, pieszo, a może samochodem?

rowery

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Myślisz, jakie to niezwykłe, znaleźć się gdzieś poza czasem, który do tej pory Cię ograniczał. O tak, to brzmi niezwykle i nie pozostawia wątpliwości, jak to pociągające, a jednocześnie tajemnicze. Każde jednakowoż marzenie, choć bliskie realizacji wymaga odpowiedniej organizacji. Skoro bowiem decydujesz się na prawdziwą wyprawę rowerem, to musisz wiedzieć,że czeka Cie mnóstwo sytuacji, z którymi jeszcze sobie nie radziłeś. Zaczynając od Twojej kondycji, jaka może się zbuntować kończąc na nieoczekiwanych wydarzeniach, jakie zapewne spotkają Cię na trasie. Pamiętaj, że każdy kraj jest oryginalny, każdy ma inną specyfikę i w zależności od tego, gdzie jedziesz, musisz zawsze być kompletnie przygotowanym. Nie da się w tak krótkim artykule tego wszystkiego wymienić, lecz miej na uwadze, iż rower to Twoje ostatnie zmartwienie.

wycieraczki samochodowe

na wędrówkę pieszą decyduje się bardzo mało osób, ponieważ nie tylko, że zajmuje to wiele czasu, to ponadto będziesz nie raz musiał skorzystać z autostopu. No cóż, w zależności jak do tego podchodzisz może Ci to sprawiać dużo frajdy lub raczej wiele stresu. Jeśli lubisz tak podróżować to zdecydowanie trasa piesza jest dla Ciebie najlepsza. Co innego auto. Niektórzy, gdy słyszą o tym pomyśle popadają w głębokie osłupienie, bo jak to tak, autem w świat? A popsuje się w czasie drogi, a ktoś nas obrabuje, a przecież paliwo jest wszędzie drogie… Wszystko to prawda, podroż samochodem wydaje się dość ryzykowna, lecz z drugiej strony jaka komfortowa.

Nie wahaj się, tylko pokaż szczegóły (https://www.eccotravel.eu/p/boliwia) na prezentowany temat – informacje będą zapewne bardzo interesujące, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Nie ważne jaka pogoda akurat panuje, nie jest istotne w jakim jesteśmy kraju, możemy przebywać w zamknięciu, więc czuć się w jakiś sposób bezpiecznie. Niemniej, przed tego typu wyprawą należy o wszystkim pamiętać. Musimy sprawdzić każdy szczegół w samochodzie, poczynając od pasów bezpieczeństwa na wycieraczkach samochodowych (zob. ) skończywszy.