Jak najefektywniej konserwować samochód

Z mikrofibry wyrabia się dziś niemało wyrobów, od rajstop i bielizny, po chodniki łazienkowe. Na rynku pojawiła się też cała gama ścierek, gałganków, czyścików w najróżniejszych kolorach i fakturach. Minęły pory, kiedy do polerowania wozów wykorzystywało się starej podkoszulki z bawełny, czy pieluszki tetrowej. Mamy o wiele większy dobór, a efektywność ścierek najnowszej generacji, jest o wiele lepsza.

myjnia

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Mikrowłókno jest niezwykle chłonne, podoła chłonąć siedmiokrotnie więcej wody, niż ono waży, a przy tym bardzo ekspresowo się suszy. To typ surowca z niewiarygodnie cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych.

Ścierka z mikrofibry (zobacz ) nie zostawia na ścieranej, lub polerowanej nawierzchni ani pasm ani kłaczków, jak pozostałe ręczniki. Mięciutka szmatka nie zostawia również mikroskopijnych, niewidzialnych gołym okiem zarysowań, nawet na najdelikatniejszych przestrzeniach. To najbardziej istotna cecha przy myciu szyb i nadwozi naszych wozów. Doskonale nadaje się nie tylko do polerowania karoserii i szyb, lecz też do wytarcia kokpitów w centrum samochodu.

Ściereczkę z mikrofibry powinno się nabyć, pamiętając jednak, ażeby nie szczędzić tu za bardzo, bo to produkt i tak niezbyt drogi a bardzo solidny. Jest możliwość kupić zestawy ściereczek z mikrofibry, jakie mieszczą szmatki o przeróżnym stopniu miękkości i chłonności, określone do rozmaitych powierzchni (www). I choć ten barwny fragment materiału nie posprząta za nas auta, nieco nam tę czynność uprości i przyspieszy.
Dużo nawierzchni pucujecie bez potrzeby używania detergentów ani żadnych pozostałych środków syntetycznych. Wystarcza ciepła woda. Ręczników z mikrofibry można ponadto stosować i na mokro i na sucho, zależnie od polerowanej powierzchni.

Żeby właściwie zadbać o nasze auto, pora rozstać się się z gąbką, która w szorstkich kącikach kryje ziarenka piasku, sprawiające charakterystyczne okrągłe zarysowania. W jej zastępstwie odpowiedniej zainwestować kilkadziesiąt złotych w ręcznik z mikrofibry i prać go w pralce, po każdym myciu.

Zaciekawiony zagadnieniem? Poczytaj o tym znacznie więcej. W tym celu użyj adresu, jaki przekieruje Cię na stronę. Zapraszamy!

W takim przypadku mamy pełne przekonanie, że odpowiednio dbamy o własny pojazd.