Jakie możemy mieć pożytki z nieposiadania auta?

Na co dzień podróżujemy autami: do pracy, po pociechy do szkoły, na niedzielne wypady. Stoimy w korkach, wdychamy spaliny, trąbimy na siebie. Marnujemy czas i pieniądze. A wszystko po to, aby ułatwić sobie żywot. Fakt, w niedużych wioskach gdzie komunikacji zbiorowej można wiele zarzucić wóz staje się nieodzownością a nie zbytkiem. Nie możemy bowiem funkcjonować normalnie jeżeli do najbliższej szkoły czy do miejsca pracy jest blisko godzina drogi piechotą. Ale jak wiele jest podobnych miejscowości gdzie lokalna komunikacja proponuje kursy dwa albo trzy razy na dzień?

samochód

Autor: Michel Curi, Jr., MBA
Źródło: http://www.flickr.com
W dużych oraz średnich miastach kwestia komunikacji zbiorowej wygląda lepiej. Przystanki są rozstawione w niedużych odległościach, a jeszcze nikomu nie zaszkodził 5-10 minutowy spacer na przystanek, a nawet 30 – minutowy do miejsca zatrudnienia może okazać się korzystny dla naszego zdrowia. Możemy również skorzystać z modnej ostatnimi czasy w większych miejscowościach komunikacji rowerowej, jeśli nie mamy swojego dwuśladu. W awaryjnych przypadkach zostaje taxi (polecamy również nocny kierowca Warszawa), więc nawet nie musimy zaprzątać sobie głowy pustym miejscem parkingowym.

Nawet kiedy zwierzchnik posyła nas w delegację na drugi koniec Polski można sobie dać radę bez prywatnego auta. Świetnym rozwiązaniem jest w takim przypadku najem samochodu na miejscu. Wystarczy wbić w wyszukiwarkę wyrażenie: wypożyczalnia samochodów Rzeszów (link do interesującej strony), i po problemie. Teraz już wystarczy jedynie dobrać model wozu którym pragniemy jeździć. Takowe wyjście posiada wiele zalet. Jedną z najistotniejszych jest fakt że razem z umową otrzymujemy ubezpieczony samochód. Przed parafowaniem umowy warto dokładnie obejrzeć samochód (dalej) oraz zwracać uwagę nawet na niewielkie rysy, spisać wszystkie braki po to by

samochód

Autor: sideways jdm
Źródło: http://www.flickr.com

podczas oddawania wozu nie narażać się na niepotrzebne koszty. Jak zwykle w podobnych sytuacjach nie można wierzyć wypożyczającemu na słowo i należy skrupulatnie przeczytać umowę.

Wpisanie hasła: wypożyczalnia samochodów Rzeszów przydać się również może gdy wybieramy się dajmy na to na urlop samolotem – . Jest to wygodny sposób na to żeby nie zamartwiać się o swój samochód w czasie przebywania daleko od domu, a równocześnie nie pozbędziemy się wygody jaką zapewnia dojazd na lotnisko na którym wypożyczający ma także swój punkt.

Tak więc wypada się porządnie zastanowić czy posiadanie samochodu w obecnych czasach jest rzeczywiście komfortem.