Jeśli hobby przemienia się w zawód, to wtedy poza większymi kosztami możemy liczyć również na przypływ gotówki z tego tytułu

Każde hobby wymaga wkładu finansowego, jedno więcej, drugie nie tak dużo. Jeżeli zaś nasza dziedzina zainteresowań przemienia się w zawód, to w takim wypadku poza dużymi kosztami możemy spodziewać się przychodów. Niestety rozwój kosztuje, skoro się dokształcamy w danej dziedzinie to musimy inwestować w swoją zawodową pasję, aż osiągniemy pełnię umiejętności, w tym co nas interesuje. Mimo wszystko, jeżeli dojdziemy do tego miejsca wydatki niestety się nie skończą. Kształcenie to nieustanny proces podnoszenia swoich kwalifikacji. Również pisarz płaci spore koszty swojego rozwoju, choć wielu w to nie może uwierzyć.

sprzęt studyjny

Autor: Audio Mix House
Źródło: http://www.flickr.com
Pisarz to ma klawo, wielutak uważa, nie dość, iż pracuje w domu to mało tego, może pisać, gdzie mu się podoba. Może wyjechać nad morze, wynająć chatkę nad samym brzegiem i pracować. Może również zaszyć się w górach i tam łapać wenę. Nie myślą jednak ci, co tak twierdzą o tym, że ego typu wizja życia przecież kosztuje. Mało który twórca może w ten sposób żyć. Tylko niektórzy, tym bardziej w Polsce. Reszta nie ma tak dobrze, walczą dopiero by zaistnieć, lecz do tego czasu zarabiają jak wszyscy – ciężką pracą.

No to, ktoś powie, jeśli nie ma tak dobrze to i tak ma znacznie lepiej aniżeli reszta artystów: muzycy czy fotografowie. Nie musi przecież kupować drogiego sprzętu studyjnego typu blendy (np. ), gitary i wzmacniacze. Nie musi wkładać swoich pieniędzy w taki rodzaj sprzętu studyjnego jak ekran. Podobnie nie musi tak jak

studio

Autor: Chris Marchant
Źródło: http://www.flickr.com

profesjonalny fotograf inwestować w sprzęt studyjny jak blend, wolny jest też od kupna sprzętu studyjnego typu ekran odbijająco-rozpraszający, nie inwestuje w najnowsze lampy czy w nowe obiektywy. Pisarzowi dawniej wystarczała maszyna do pisania lub notatnik. Dziś ma komputer.

Takie myślenie jest błędne, gdyż pisarz, tak samo jak inni profesjonaliści lokują pieniądze w siebie cały czas. Przecież taki człowiek musi dużo czytać, ciągle czytać, a lektury kosztują. Musi chodzić na szkolenia, dokształcać się, łapać znajomości z twórcami, chodzić na konferencje, które często do tanich nie należą. Musi także szukać weny, zmieniać otoczenie, chodzić na spektakle i do kina.

Spójrz na portal i prześledź wpis (https://lemans.pl/cennik/), który na pewno totalnie Cię wciągnie, ponieważ dane w tamtym miejscu zawarte, przyciągają uwagę.

To dużo kosztuje. Zgadza się, iż nie potrzebuje drogiego sprzętu do samego tworzenia. Starczy notatnik i pióro. Jednak, by zapełnić mózg pomysłami jest zmuszony najpierw włożyć pieniądze w samorozwój.