Czy zdawałeś sobie sprawę, że odpowiedni wybór naciągu tenisowego jest tak samo ważny jak decyzja o wyborze dobrze dobranej rakiety?

Wielu początkujących osób nie ma najmniejszego pojęcia, iż naciągi tenisowe pełnią tak samo istotną rolę jak inne składniki sprzętu. Mało tego, ich ogromna większość nie ma także pojęcia o tym, że omawiany naciąg należy wymieniać. Sprzedawcy w sklepach sportowych mają nierzadko powód do żartów, gdy ma miejsce sytuacja, że na niedawno kupione rakiety składane są reklamacje z powodu uszkodzenia struny założonej przez producenta. By wiedzieć co robić, musimy postawić na początku fundamentalne pytanie: co ile dobrze by było zmieniać taki naciąg? Główną rolę w tej kwestii odgrywa jego rodzaj.

tenis

Autor: Harald Deischinger
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją takie, które posłużą nam przez tylko dziesięć godzin gry. Tradycyjny naciąg – powinien być w całości funkcjonalny od dziesięciu do dwudziestu godzin. Są też takie, z których będziemy korzystać przez przynajmniej 20 godzin. Wybór jednak nie sprowadza się jedynie do określenia zależności kosztów do długości użytkowania.

Chcesz zobaczyć więcej na tej witrynie na omawiany temat? Jeżeli tak, to bez obawy kliknij tu, a bez dwóch zdań poczujesz zadowolenie!

Niestety nie jest to takie łatwe (naciągi tenisowe ze sklepu a jednocześnie wytrzymałość konkretnego naciągu zależy od podstawowych czynników: szerokości struny oraz materiału z jakiego została wykonana. A z kolei te detale sprawiają, że kompletnie różnie będzie się nam grało w uzależnieniu od wyboru danego parametru.

Aby nie dopuścić do pomyłki, która przyczyni się co oczywiste do straty pieniędzy, ale także zniechęci nas do tenisa, udajmy się do bogato wyposażonego sklepu, zatrudniającego odpowiednich dobrze przeszkolonych doradców, których będziemy mogli poprosić o radę. To nie żaden wstyd – a takie postępowanie pomoże nam w podjęciu słusznej decyzji.

Gdy w końcu będziemy dysponowali odpowiednimi: rakietą, struna, strojem i samopoczuciem – zostanie nam tylko zabrać się do gry, pamiętając mniej więcej ile czasu minęło od założenia poprzedniego naciągu. Aby termin nas nie zaskoczył, można w czasie zakupów zrobić sobie małe zapasy (oferta na www na buty tenisowe męskie).