Atrakcje turystyczne i sportowe w rejonie Kotliny Kłodzkiej, co interesującego można robić w Zieleńcu.

Kotlina Kłodzka ma całkiem sporo do zaproponowania dla turystów, trudno się być zdziwionym, że ten rejon rokrocznie odwiedza wiele tysięcy osób. Rowerowe i piesze trasy są pełne w zasadzie od początku wiosny do późnej jesieni, malownicze trasy przebiegają pomiędzy pięknymi okolicami, gwarantując spokój, ciszę i kontakt z naturą. Znajdą coś wśród nich i aktywni, poszukujący mocnych wrażeń kolarze, i rodziny z dziećmi szukające raczej tras, na jakich dadzą sobie radę.

Polanica Zdrój

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Za to zima to okres, kiedy w rejonie tym pojawiają się dziesiątki tysięcy wielbicieli szaleństwa na śniegu. Coraz liczniejsze narciarskie i snowboardowe trasy, wypożyczalnie sprzętu i stoki ze sztucznym naśnieżeniem zapewniają świetne warunki do uprawiania zimowych sportów. Oprócz tego w rejon ten coraz częściej przybywają celebryci i ludzie z okładek – to dodatkowo napędza poziom zainteresowania tym przepięknym regionem. Takie zainteresowanie widać doskonale przy szukaniu kwater i miejsc noclegowych, w pewnych okresach roku są z tym duże problemy. Zobacz: polecane noclegi w Dusznikach Zdrój.

Najbardziej popularnym w tym rejonie kraju narciarskim ośrodkiem jest Kudowa Zdrój, miejscowość leżąca na końcu Kotliny Kłodzkiej. Jest to także najwyżej położona miejscowość w Sudetach, mająca bardzo specyficzny klimat porównywalny z tym, jaki można spotkać w Alpach. I dzięki takim właśnie warunkom w Kudowie Zdrój występują idealne warunki na uprawianie sportów zimowych. Funkcjonuje w nim ponad dwadzieścia narciarskich wyciągów o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności, część z nich ma oświetlenie więc umożliwiają jeżdżenie do późnych godzin wieczornych. Dla zaciekawionych: pełna oferta noclegów w Kudowie Zdrój.

skały

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym w Dusznikach Zdrój można w przyjemny sposób spędzić wolne chwile na rowerze, wśród okolicznych tras każdy może znaleźć odpowiedniego na swoje umiejętności.

Prezentowany tekst Ci się spodobał? To odwiedź ten link (https://hotelaquarion.pl/pakiety/szczegoly-pakietu/wyjatkowa-noc-sylwestrowa), a znajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie informacji, które także będą ciekawe.

Ta właśnie miejscowość cieszy się popularnością i zimą i latem, więc trzeba mieć na uwadze to, aby w odpowiednim czasie zastanowić się nad noclegami, jeżeli się weźmie za to zbyt późno to okazać się może, że wszystkie zieleniec domki już będą pozajmowane i nic wolnego może się nie znaleźć.