W jakim celu firmy zastępują stare, dobre i sprawdzone produkty nowym, ponoć lepszymi modelami.

Firmy bez przerwy robią eksperymenty z coraz to nowymi produktami, poszukują pomysłów i innowacji które mogą wyprzedzić konkurencję. Lecz w pogoni za nowościami często okazuje się, że w międzyczasie gubi się to, na co przez lata pracowały budując swoją markę.Nowe modele często są znacznie gorszej jakości, pomimo tego że w pierwszej chwili wyglądają dużo okazalej i ładniej, czasami też fantazje inżynierów mają duży wpływ na funkcjonalność i wygodę użytkowania.

zobacz więcej
Niekiedy wręcz jest to ciężkie do zrozumienia, że produkt, który przez ileś lat bardzo dobrze się sprzedawał nagle zostaje wycofany z rynku i zastępowany jakimś innym. Rzecz jasna często takie zmiany idą w dobrą stronę, bo pojawiają się coraz to nowe możliwości techniczne, wymyślane są nowe rodzaje materiałów i rzeczywiście nowe produkty są dużo lepsze. Jeżeli producentowi rzeczywiście zależy na tym, żeby produkt był rozwijany a nie na szybkim zarobku przez zmniejszenie kosztów produkcji czy użycie znacznie gorszych materiałów, to może liczyć na to, że nowa linia także zostanie przyjęta przez klientów.

Jest jednak sporo produktów, jakie od kilku czy kilkunastu lat są obecne na rynku i w niezmienionej formie cały czas ich sprzedaż jest na wysokim poziomie.

Przeczytaj oprócz tego te ciekawe wskazówki (https://raksa.com.pl/category/chemia-jachtowa-farby-rozcienczalniki), które znajdziesz pod tym odsyłaczem – one także rozpatrują niniejsze zagadnienie.

W takich przypadkach ciężko się dziwić, że tak jest, jeśli coś zostało wykonane najlepiej jak się da, to jakieś zmiany będą mogły to jedynie zepsuć, co niestety wielokrotnie miało miejsce na rynku. I tak naprawdę dotyczy to wszystkich grup produktowych, od butów do turystycznego sprzętu. Na przykład wśród piechurów dużą popularnością się cieszą sandały source, od ponad dziesięciu lat w niezmienionej formie można je dostać w dobrych turystycznych sklepach – kliknij.

Kasprowy Wierch

Autor: O.Horbacz
Źródło: http://www.flickr.com
Wygodne i lekkie świetnie będą się sprawdzać w czasie górskich wędrówek ale także zwykłego chodzenia po mieście. Podobnie jest na przykład z niektórymi producentami turystycznych akcesoriów, czego najlepszym przykładem mogą być śpiwory małachowski. Tu także niektóre modele od ładnych kilku lat są oferowane w wielu dobrych sklepach i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, ale wynika to z tego że są rzeczywiście najwyższej jakości.