Na czym polega przegląd wózka widłowego

Ciężko wyobrazić sobie sprawną pracę w zakładzie przemysłowym bez wózka widłowego „na chodzie”. Zdejmowanie towarów liczonych w tysiącach to obowiązek magazynierów i przeszkolonej kadry z uprawnieniami na wózki widłowe. Awaria wózka, przy braku części zamiennej lub alternatywy nieraz doprowadza do paraliżu lub spowolnienia pracy. Jakie czynności należy przedsięwziąć, by nie dopuścić do takiej sytuacji?

Serwisy oferują szeroki asortyment części do wózków (poltrading.com.pl/) widłowych, zarówno nowych, jak i używanych zamienników.

Ten sensowny serwis www (http://akumulator24.com.pl/) ma wciągające informacje na omawiany wątek, więc, jeśli ta tematyka Cię intryguje, to sprawdź to obowiązkowo.

Z reparacją jest tak samo jak w przypadku maszyn silnikowych: samochodu, czy ciężarówki. Choć wózki funkcjonują w oparciu o określoną czasem gwarancję zużycie poszczególnych układów nie następuje równomiernie. Przeważnie objawy słabości „widlaka” zauważamy wcześniej, obojętnie czy problem unieruchamia silnik, zawieszenie czy podnośnik wózki widłowe).

Regały magazynowe

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Przez pośpiech, również dla oszczędności firmy skłonne są naprawiać wózki „metodą złotej rączki”. Część serwisów naprawczych potrafi nie testować reperowanych wózków widłowych i paletowych. Sprawdzonego usługodawcę w zakresie reparacji poznamy właśnie przez próbowanie testowe oddanych wózków. Sam serwis to nie tylko przegląd – warto dopłacić do usługi, umożliwiającej remont napędu, konserwację maszyny, czy ustawienie przekładni. Skuteczne skonfigurowanie baterii akumulatora, dogranie elektroniki i kokpitu i korekta ogumienia to kolejne z usług rzetelnego i profesjonalnego serwisu naprawczego części do wózków widłowych. Poznań, Śląsk, Trójmiasto – w dużych ośrodkach znajdziemy bogatą mozaikę ofert serwisowych dopasowanych pod części konkretnej marki (Toyota, Lebher, Cat, Volvo).
Rzetelna i profesjonalna naprawa wózków widłowych równa się przeznaczaniu na ten cel niemałych środków, od najdrobniejszych części poczynając. Uszczelki zaworowe to cena blisko siedemdziesięciu złotych, około 700 złotych trzeba wydać na aparat zapłonowy, a silnik do wózka o udźwigu kilku ton to wydatek 1200 złotych. Uwzględniając, że wózek widłowy to maszyna złożona z wielu części nie trzeba sugerować ile kosztowałaby naprawa każdej z osobna. Stąd też zaleca się oddawanie wózków widłowych, raz na jakiś czas, do analizy technicznej.