Jak wypożyczyć przyczepę?

Co w sytuacji jeżeli mamy przewieźć naprawdę pokaźną ilość bagażu, nowo zakupioną pralkę i mamy osobowy samochód do dyspozycji? Najłatwiej będzie podpiąć do niego przyczepę bagażową. To wersja dla jej posiadaczy. Reszta osób musi zdecydować się na skorzystanie z usług wypożyczalni. Co prawda, żeby ją wypożyczyć nie trzeba wiele zachodu, jednak jest kilka ważnych spraw, o które musimy mieć na uwadze.

Aby wypożyczyć przyczepkę należy mieć przy sobie dowód osobisty, prawo jazdy tudzież dowód rejestracyjny pojazdu. Najkrótszy okres na jaki można wypożyczyć przyczepę to zazwyczaj parę godzin. To wystarczy aby w obrębie miejsca zamieszkania przetransportować jakiś większy ładunek. Przeważnie jednak przyczepa wypożycza się na 24h lub weekend. Naturalnie w zależności od potrzeb sprzęt można wypożyczyć na dłuższe okresy, wówczas też można czasami negocjować cenę. Należy o swych planach pomyśleć z wyprzedzeniem i rezerwować dogodne terminy, gdyż w pewnych miesiącach zainteresowanie przyczepami jest większe. Wypożyczenie (przyczepy handlowe) na parę godzin wyniesie nas około 30 złotych. Za wypożyczenie za dobę musimy liczyć już 50-60 złotych. Zaś (przyczepy gastronomiczne) na weekend kosztuje 70 złotych. Wypożyczenia dłuższe niż 7 dni to już kwota rzędu kilkuset złotych.

Przyczepa

Autor: clifford Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie ważne jest oświetlenie, oznakowanie oraz układ hamulcowy. Decydując się na wypożyczenie sprzętu naszym obowiązkiem jest sprawdzić czy po podłączeniu wszystko pracuje jak należy. Wielokrotnie ma miejsce sytuacja, w której po po przejechaniu paru kilometrów pod wpływem drgań przestaje działać instalacja świetlna. Przed udaniem się w trasę warto sprawdzić stan zużycia opon oraz czy na wyposażeniu jest koło zapasowe.

Przed odjazdem musimy zwrócić uwagę na jej stan techniczny, albowiem przy oddawaniu pojazdu ominie nas ewentualność nerwowych sytuacji i niewyjaśnionych spraw. Szybki przegląd wskazane jest przeprowadzić w obecności pracownika wypożyczalnia, a ewentualne wady zapisać w umowie. Przy zwrocie może się zdarzyć sytuacja, w której zostaniemy obciążeni kosztami szkód, które nie wynikły z naszej winy.