Zobacz, na co musisz zwrócić szczególną uwagę, gdy zamierzasz wybrać się na długą wyprawę w góry.

Wakacje to idealny czas. Zobacz, w jaki sposób możesz przygotować się do wakacyjnego wyjazdu, tak aby był udany. Każdy rozmyśla z radością o urlopie. Jedni lubią aktywnie spędzać czas: uprawiać rozmaite dyscypliny sportu. Drudzy, wybierają leniwe wylegiwanie się na słonecznej plaży. Są i tacy, których pasją są długie wycieczki w góry. Jeżeli zamierzasz wybrać się na długą, pieszą wycieczkę w góry, powinieneś obowiązkowo zadbać o odpowiednie buty. Zobacz, jakie buty są idealne dla piechura.

Sandały source – strzał w dziesiątkę!

sandały

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Sandały source są fantastyczną propozycją dla tych, którzy kochają długie, piesze wycieczki. Z jakiego powodu?

A no dlatego, że posiadają idealnie dopasowany system pasków. Dzięki temu, że paski są mocowane do podeszwy w paru miejscach, masz gwarancję, że takie buty, utrzymają Twą stopę w jednym miejscu, niezależnie od tego, jak długa będzie trasa, i jak niewdzięczny będzie teren. Dodatkowo podeszwa tych sandałów amortyzuje wszelkie wstrząsy, jest lekka i pozwala na zachowanie doskonałego balansu, w trakcie kontaktu Twojej stopy z gruntem.

Następną korzyścią sandałów source jest antybakteryjna podeszwa, która zabezpiecza stopę przed rozwojem niebezpiecznych bakterii. Dzięki środkowi antybakteryjnemu sandały nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu. Jakie są jeszcze plusy sandałów source. Sandały (zweryfikuj te opinie) source doskonale zabezpieczają stopę przed bolesnymi odciskami – oferta sandałów source. Jeśli kupisz nieodpowiednie buty, musisz mieć świadomość, że uciążliwe odciski są w stanie zepsuć Ci cały urlop i unieruchomić Cię na kilka dni. Miej świadomość, że podstawową przyczyną odcisków są właśnie niewygodne buty.Dobry śpiwór – to podstawa!

Kolejną szalenie ważną rzeczą jest zakup dobrego śpiwora. Istnieją rozmaite typy śpiworów. W sklepach znajdziemy śpiwory (oceń) puchowe, syntetyczne oraz śpiwory puchowo-syntetyczne.Śpiwory puchowe są znakomitą ofertą dla osób, które nie obawiają się ostrej zimy. Fantastycznie sprawdzają się w rozmaitych warunkach, głównie podczas ciężkiej zimy. Ten rodzaj śpiwora jest najczęściej wybierany na wyprawy wysokogórskie. Następnym typem są śpiwory syntetyczne. Posiadają niską wagę i małą objętość. Te śpiwory są genialne na lato i wiosnę. Natomiast świetną izolację przed zimnem i wilgocią stanowi ocieplenie syntetyczne i naturalny puch gęsi, które znajdziemy w śpiworach puchowo-syntetycznych. Ocieplenie syntetyczne znajduje się po zewnętrznej stronie i genialnie chroni przed wilgocią. Dzięki temu, puch jest w nienaruszonym stanie i zachowuje swoje cechy izolacyjne.

W jaki sposób odkryć znakomity śpiwór?

wyprawa w góry

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku istnieje sporo firm, które produkują dobre jakościowo produkty. Aby odkryć cechy takiego dobrego śpiwora wystarczy, że zbadasz skład produktu, który pochodzi od znanego producenta. Możesz wspomóc się Internetem, wpisując przykładowo „śpiwory małachowski”. Opis, który znajdziesz na stronie producenta, potraktuj jako wzór śpiworu „szytego na miarę”, który Cię nigdy nie zawiedzie.