Najbardziej znani oraz wyróżniani fabrykanci opon w Polsce oraz za granicą

Opony spełniają ogromnie ważną funkcję w każdym wozie. W związku z tym ogromnie istotne jest wyborne dobieranie opon względem marki czy też rodzaju samochodu. Opony muszą zapewniać świetną przyczepność samochodu do powierzchni, powinny być również mocne oraz odporne na różne uszkodzenia.

opony samochodowe

Źródło: www.interopony.pl
Wskutek tego warto nabywać opony – okazje na opony w Poznaniu- www.sportwheels.pl/ – od znanych, rekomendowanych fabrykantów opon, jacy zdołają zaoferować jakościowe, solidne i trwałe opony samochodowe.

Dzisiaj zdołamy przytoczyć kilku najbardziej znanych i docenianych fabrykantów opon, którzy funkcjonują na okazałą skalę, albowiem ich opony są użytkowane na całym świecie. Jeżeli chodzi o największy na świecie koncern, jaki zajmuje się produkcją oraz dystrybucją opon na rozległą skalę to przynależy do niego grupa Continental powstała w Niemczech, która posiada aż 15,03 mld Euro wartości rynkowej. Produkuje ona takie marki opon, jak na przykład Mabor (Portugalia), Barum (Czechosłowacja), Matador (słowacka marka) albo też Viking (Stany Zjednoczone).

Z pewnością wypada dodatkowo zwrócić uwagę na opony bridgestone (przeczytaj więcej). Bridgestone to drugi co do kapitalizacji koncern opon, jaki mieści się w Japonii. W jego ofercie wolno odnaleźć takie opony, jak Firestone (Ohio), Lassa (Turcja) oraz także Dayton (Ohio) i opony (www.hurtopony.pl) nokian . Co ciekawe marka Nokian (Helsinki), jaka zaistniała w roku 1988 jako zwierzchnia marka na całym świecie zapoczątkowała produkcję zimowych opon!

opony w Mercedesie

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o polskich producentów opon to na pewno powinno się wspomnieć o firmie Dębica, która w Polsce jest jednym z największych producentów przeróżnych opon, przeznaczonych zarówno do wozów osobowych, jak też do samochodów dostawczych. Opony motocyklowe (sprawdź źródło) są ochoczo wybierane przez wielu Klientów, bowiem charakteryzuje je wielka odporność, są stworzone niezmiernie stabilnie i cechują się doskonałą jakością, nic więc podejrzanego, że w Polsce marka Dębica cieszy się znacznym uznaniem.