Czy sprzęty typowe dla ogrodu będą pasować na taras? W jaki sposób urządzić te dwa miejsca, jakiego typu proporcje zachować?

Meble ogrodowe są nieodłączną składową każdego ogrodu, a także tarasu. Ten drugi jednakże nie jest tym samym, co ogród, a sporo osób na to nie patrzy. Czy meble, które kupujemy do ogrodu będzie pasowało także na taras?

W sprzedaży mamy bardzo wiele interesujących modeli, szeroki asortyment meblowy w różnorodnych cenach sprawia, że każdy z nas może sobie pozwolić na takie umeblowanie. Są więc meble z plastiku, tanie, popularne, ale dosyć szybko ulegające zniszczeniu, meble z drewna, także popularne, trwałe, szlachetne, meble z wikliny coraz chętniej kupowane. Są także inne modele jak meble z rattanu czy meble z metalu. To czy konkretny typ wpasuje się do danego ogrodu zależy od różnych czynników. W jaki sposób wybrać meble (zobacz www.emmi.pl/) na taras? Przy kupnie sprzętów na taras najbardziej istotne to uwzględnić styl architektoniczny całego budynku, ponieważ meble z pewnością powinny przy nim dobrze wyglądać.

hamaki ogrodowe

Autor: Praktikera
Źródło: Praktikera

Ważna jest także wielkość tarasu. Na mały dobrze jest wybrać nieduże możliwe do złożenia krzesła i mały stolik, jeżeli mamy do urządzenia większą ilość przestrzeni to wokół stołu o dużych rozmiarach można ustawić większe krzesła z dużymi oparciami. Na sporym tarasie można także wybrać leżaki, np. takie jak z Natomiast meble do ogrodu powinny pasować do jego stylu. Jeżeli nasz ogród ma styl naturalistyczny to nie porywajmy się na meble z plastiku. Tak samo, jak lubimy nowoczesny styl powinniśmy zapomnieć o sprzętach żeliwnych. Do ogrodu minimalistycznego doskonale wpasowują się meble aluminiowe, ponieważ są lżejsze od normalnych oraz nowocześniejsze. Tak samo jak w przypadku tarasu istotna jest wielkość ogrodu. Do małego nie powinno się wstawiać obszernych foteli czy dużego stołu. Powinniśmy pomyśleć o proporcjach, to one są najważniejsze.

Meble w ogrodzie dobrze jest ustawiać na twardym podłożu, gdyż na darni będą wchodzić w ziemię. Jeżeli posiadamy obszerny ogród możemy urządzić go bardzo ciekawie. Przede wszystkim poza miejscem do siedzenia powinniśmy pomyśleć o kąciku rekreacyjnym. Huśtawki ogrodowe doskonale wyglądają i miło się w nich spędza czas. Jeśli posiadamy pociechy warto pomyśleć o takich huśtawkach dla najmłodszych.