Czemu czytanie książek jest tak istotne i to już od bardzo młodego wieku. Tak naprawdę jest parę powodów

Można przyznać, że znana akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, która kilka lat temu pojawiła się w mediach, zrobiła bardzo dużo pozytywnego. Osoby, które nie zdawały sobie sprawy z niezwykłego oddziaływania czytanek nagle rozpoczęły czytać swoim maluchom. I tak to się fajnie rozwinęło, już dziś widać wyniki tych działań. Trzeba przyznać, że to jedna z najbardziej pozytywnych akcji ostatnich lat.

Hurtownia Zabawek

Autor: Thomas Frost Jensen
Źródło: http://www.flickr.com
Książki dla dzieci (zobacz koniecznie) powinny być oferowane w każdym miejscu.

Zaintrygował Cię ten wpis? Niezwykle nam miło. Po dodatkowe wątki (https://zabawekczas.pl/produkty/dla-niemowlat,2,1643) przejdź do kolejnego linku – tam przygotowaliśmy dodatkowe informacje.

Nie tylko dla tych rodzin, gdzie są na to finanse, lecz także, gdzie warunki do życia nie są zbyt wygodne. Prawdą jest, iż odpowiednie książki czytane w młodym wieku pozwalają prawidłowo się rozwijać. A najbardziej ciekawe jest to, iż wystarczy, iż 15 minut codziennie czytać będziemy naszemu dziecku, a to już będzie dawało pewien rezultat.

Czemu w ogóle czytanie jest tak bardzo istotne? Najzwyczajniej, to niezwykle rozwija wyobraźnię, uczy, bawi, pokazuje zjawiska, przedmioty, ludzi, objaśnia rzeczywistość, w którym funkcjonujemy. Wiele badań pokazuje, iż dziecko, któremu rodzice czytali za młodu osiąga sukces w dorosłym życiu. Co ciekawe, kiedy już samo umie czytać, to bardziej chętnie sięga po książki. Kreuje się taki nawyk czytania, bo dziecku, a później młodemu człowiekowi kojarzy się to bardzo dobrze, ma odpowiednie wspomnienia z tym związane. W innym sposób zaś osoba, która nigdy nie miała kontaktu z książkami, albo był ten kontakt dość nieznaczny.

Dla takiej osoby poznawanie książek jest dziwne, więc w póżniejszym życiu będzie miało ono problem, ażeby polubić czytanie. Książki dla dzieci więc są bardzo istotne, bo nie dość, że rozwijają wyobraźnię i znajomość świata, to dodatkowo tworzą konkretne nawyki, jakie są bardzo przydatne w przyszłości.

Szkoda, że, wiele dzieci zamiast poznawać bajki i powieści spędza czas w internecie lub grając w na komputerze. To tak naprawdę do niczego dobrego nie prowadzi. Miejmy na uwadze więc, aby poświęcać dziecku jak najwięcej czasu, lecz aby ten czas był jak najbardziej udanie wykorzystany, czytanie książek dla dzieci, to jedna z tych czynności, o której koniecznie powinniśmy pamiętać. Pamiętajmy, że to zaprocentuje na przyszłe lata, my będziemy szczęśliwi i nasze dzieci z tego w pełni skorzystają.