Kiedy powinno się wymienić opony zimowe na opony letnie?

Wszelki kierowca, który korzysta z opon sezonowych musi pomnieć o zmianie opon letnich na zimowe bądź na odwrót. To niesłychanie istotne, aby wiecznie jeździć na właściwych oponach.

Zimą jedziemy na oponach zimowych, które mają lepszą i większą przyczepność, dzięki czemu nawet w ciężkich warunkach, przykładowo w trakcie jazdy na śliskich drogach, kierowca nie trwoni panowania nad samochodem oraz może bez trudności wyhamować w każdej chwili.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem myślisz, że warto byłoby głębiej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tutaj (http://kancelariajaworski.eu/zglos-sprawe).

Natomiast w gorące pory roku możemy bezproblemowo jechać na oponach letnich, albowiem brak śniegu i lodu powoduje, że ulice są bezpieczniejsze dla kierowców.

A kiedy przychodzi pora na zmianę opon? Bez wątpienia nie ma jakiegoś uniwersalnego czasu, w jakim każdy z nas co roku zmienia opony (więcej na ). Pewnie najistotniejszym elementem jest obserwowanie bieżącej pogody. Jeżeli w środku grudnia świeci słońce i nie widać żadnych opadów śniegu czy też deszczu to naturalnie wolno się jeszcze wstrzymać ze zmianą opon. Rzecz jasna każdy kierowca powinien być przygotowany na każdą ewentualność, także tą, że kolejnego dnia może spaść pół metra śniegu. Analogicznie jest w wypadku zmiany opon zimowych na opony (felgi aluminiowe) letnie. Jeśli wyraźnie zimę mamy już za pasem, ujemne temperatury już dawno przestały obowiązywać, dnie i noce robią się coraz cieplejsze to może być żywy sygnał, że zima już przeminęła.

Opona, felga

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Naturalnie nie wypada pochopnie zmieniać opony zimowe na letnie tylko z tej przyczyny, że uchwyciliśmy jeden dzień nadzwyczaj pięknej pogody. Należy pamiętać o tym, że zima i wiosna lubią płatać figle i nawet jeżeli przez dłuższy okres utrzymuje się ładna pogoda, to zdoła się ona bardzo prędko zmienić. Warto więc obserwować prognozy długoterminowe dla kierowców, jakie zezwolą na odpowiednie zorientowanie się co w trawie piszczy.

A gdzie nabywać wyśmienite opony sezonowe? Naturalnie w renomowanych salonach samochodowych. Przez napisanie do wyszukiwarki internetowej „opony Poznań” (o nas) zdołasz ich znaleźć niezwykle niemało. Pamiętaj dodatkowo o tym, by opony dobierać stosownie do marki Twojego samochodu.