Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w czasie aktywności fizycznej?

Nie jest prawdą, że aktywność fizyczną podejmuje się tylko dla osiągnięcia smukłej sylwetki. Odpowiednia aktywność ruchowa może pomóc w uzyskaniu sprawności motorycznej po kontuzji i poprawić nasze samopoczucie. By bezpiecznie wykonywać samodzielne treningi po doznanej kontuzji, warto nabyć profesjonalne akcesoria sportowe.

Bieganie

Autor: Go Sport
Źródło: Go Sport
Nie istnieje chyba bardziej uniwersalna rzecz na rynku akcesoriów do fitnessu niż taśma do ćwiczeń – . Ten z pozoru zwykły kawałek tworzywa ma bardzo wszechstronne zastosowanie i nadaje się zarówno do realizowania ćwiczenia rehabilitacyjne, jak i do amatorskiej, codziennej aktywności ruchowej. Taka taśma zajmuje mało przestrzeni, niewiele kosztuje i przy jej pomocy można wykonać wiele zróżnicowanych treningów. Jeśli jednak preferujemy sport poza domem, trenujemy bieganie, czy jakiś sport (zorganizowane wyjazdy na mecze piłkarskie) zespołowy, rozsądnie jest zainwestować w profesjonalne stabilizatory stawów kolanowych, gdyż to właśnie one w głównej mierze ulegają urazom w czasie uprawiania sportu.

Zarówno taśma do ćwiczeń, jak i stabilizatory muszą być dobrze dobrane do użytkownika, by mogły należycie spełniać swoje zadania. Taśmy dostępne są w różnych kolorach i długościach, ale nie z powodów wizualnych – poszczególne kolory wskazują różny poziom oporu, z kolei długość wpływa na uniwersalność taśmy, im jest dłuższa, tym więcej zróżnicowanych ćwiczeń można przy jej użyciu wykonać.

Ciekawy materiał? Jeżeli masz takie przekonanie, to równie wciągające treści przeczytasz też we wpisie, który jest tutaj.

Wybierając taśmę do ćwiczeń dla siebie, trzeba dobrać taką, aby przy jej używaniu odczuwać opór, ale by ćwiczenia nie były dla nas za dużym wysiłkiem siłowym. Poza tym, że prawidłowa dobrana taśma pozytywnie wpływa na zakres ruchu po urazie, wzmacnia mięśnie i polepsza ogólną wytrzymałość, to na dodatek wspaniale rzeźbi ramiona, brzuch, pośladki oraz inne partie mięśni. Stabilizator kolana ma z kolei przede wszystkim chronić stawy przed zbyt dużym obciążeniem, albo ewentualnymi urazami, a zarazem minimalizować ból, jeżeli kolano jest już po kontuzji.

Stabilizacja to nie to samo, co utrudnianie ruchów – dobry stabilizator będzie ciasno przylegać do ciała, ale przy tym umożliwi swobodne wykonywanie ruchów. Poza tym, musi być zrobiony z dobrych jakościowo materiałów oraz posiadać elementy, zapobiegające otarciom. Na rynku stabilizatorów zastaniemy mnóstwo zróżnicowanych produktów, warto wśród nich poszukać takiego, który spełni wszystkie nasze wymagania.