Z jakiego powodu w polskie góry jedziemy nie tylko zimową porą, ale także w trakcie letnich miesięcy

Miłośnicy wysokogórskich spacerów już dzisiaj zastanawiają się, gdzie spędzić letni czas, czyli jednym wyrazem zbliżające się wakacje 2015. Można oczywiście znów pojechać do Zakopanego, ale wiadomo, tam turystów jest tak dużo, że nie każdy pragnie wytęskniony urlop spędzić w takim właśnie zakątku. W takim wypadku warto wziąć pod uwagę te mniej znane miasteczka położone w polskich górach.

wędrówki górskie

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Zawziętym fanom górskich ścieżek i pozostałych atrakcji dostępnych jedynie w górach możemy z całą odpowiedzialnością zaproponować przynajmniej kilkudniowy pobyt w Szczyrku.
Jeżeli ktoś wybiera się nad polskie morze, to aury wybrać nie jest w stanie. Mżawka i chłód mogą zepsuć długo wyczekiwany urlop, bo przecież nad Bałtyk najczęściej jedziemy po to, aby smażyć się na plaży i pochlapać w wodzie. Sytuacja ma się nieco inaczej, kiedy decydujemy się na wyjazd w góry – tutaj pogodę niezwykle trudno przewidzieć, lecz niewielki deszcz na pewno nie przegoni wycieczkowiczów z górskich tras. Co najwyżej widoki będą mało urzekające. Dlatego część osób już na wiosnę szuka dla siebie pensjonatu i wpisuje w internet hasło komfortowe noclegi w szczyrku.

Pogoda zawsze będzie zagadką, ale na szczęście górskie miasta oferują także i inne rozrywki poza wspomnianymi w tym miejscu wypadami w góry. Jeśli synoptycy zapowiadają gwałtowne nawałnice, to lepiej wolny czas zarezerwować na zwiedzanie Brennej (polecana oferta). Można nawet już w fazie poszukiwań wybrać wiekowy pensjonat, czyli wystukać na klawiaturze przewodowej frazę Szczyrk noclegi w historycznym budynku. Na szczęście dla pasjonatów nowoczesności znajdą się i miejsca noclegowe w nietradycyjnie urządzonych apartamentach.

wędrówki górskie

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com
Aby wakacje 2015 mogły zostać przyjemnie zapamiętane, organizowanie wyjazdu warto rozpocząć odpowiednio wcześniej. Niekiedy wypady odłożone na ostatnią chwilę także okazują się całkiem udane, lecz nie ma powodu, aby o udanej eskapadzie miał decydować przypadek. Korzystniej zorientować się w propozycji noclegów, żeby później nie przepłacać. A dodatkowo pomyślmy o tym, co będziemy robić, kiedy pogoda nie będzie nas rozpieszczać.

Kliknij ten link i sprawdź tu noclegi włocławek analogiczne informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zaciekawią, więc nie zwlekaj zbyt długo:)

Jak już wyżej zauważyliśmy, wyjazd w góry wcale nie musi oznaczać wysokogórskich wycieczek. Równie dobrze jesteśmy w stanie zwizytować sąsiednie miasta, na przykład na jeden dzień pojechać do Bielska-Białej i sprawdzić, co przechowują tamtejsze muzea i koniecznie popróbować smaków regionalnej kuchni.