Jak powinien wyglądać ekwipunek harcerza

Harcerstwo to ruch ludzi, którzy współpracują ze sobą w służbie pewnym ideom. Dzięki uczestniczeniu w harcerstwie dzieci zyskują bardzo dużo. Głównie poznają prawdziwych przyjaciół i potrafią się zintegrować. Harcerstwo uczy pomocy innym ludziom, bycia odpowiedzialnym i usuwania ze swojego życia lęków. Każdy członek jest odpowiedzialny, w dodatku naprawdę punktualny. W czasie obozów zapoznaje się z przyrodą i obcuje z nią. Harcerstwo to również doskonała przygoda i wspomnienia, które zostaną na zawsze.

Harcerstwo

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com
Co pewien czas, zazwyczaj podczas ferii i wakacji, odbywają się obozy harcerskie. One również pomagają w samodzielności, stanowią lekcję patriotyzmu, w pewien sposób wychowują. Dodatkowo uczą współdziałania w zbiorowości, szacunku do innych oraz zdyscyplinowania. Obozy kształtują charakter. Harcerze potrafią za ich pomocą poradzić sobie z niełatwymi warunkami.

Nie czekaj! Jeśli intryguje Cię kluczowa treść (http://apteczkadziecka.pl/pol_m_DZIECKO_Zabawa-i-edukacja-2372.html), to obowiązkowo musisz kliknąć w ten link. Pod nim wyszukasz wiele uzupełniających szczegółów z nią połączonych.

Oczywiście takie miejsca to nie tylko obowiązki, lecz także rozrywka w wspólne spędzanie przyjemnego czasu, przykładowo siedzenie przy ogniu i śpiewanie.

Nieodłącznym elementem takich wieczorów staje się śpiewnik Ognik – zobacz tutaj – obecnie najpopularniejszy wśród tej grupy. Zawiera utwory i chwyty gitarowe. W dzisiejszych czasach przygotowania do obozu harcerskiego jest dokładnie opisana na stronach takich wydarzeń. Jakie rzeczy jednak z pewnością muszą znaleźć się w ekwipunku harcerza? Po pierwsze mundur, który jest koniecznym elementem. Dodatkowo niezbędna stanie się także legitymacja.

Często uczestników prosi się o spakowanie dwóch plecaków – większego i mniejszego – oprócz potrzebna jest menażka, niezbędnik, jak również kubek. Noclegi niemal zawsze odbywają się pod namiotami, wówczas niezwykle istotny jest śpiwór i karimata. Druga z wymienionych przyda się jednakże przede wszystkim przy ognisku, gdyż do spania gwarantowane są materace. Latem pogoda bywa zmienna, w związku z tym trzeba spakować rzeczy przeciwdeszczowe oraz ciepłe i lekkie ubrania. Konieczny w letnich obozach jest również strój kąpielowy, czapka z daszkiem i kremy z filtrem – .

Obozy często odbywają się w lasach, tym samym nie można zapomnieć o czymś przeciw komarom. Co jasne należy przywieźć ręcznik, potrzebne kosmetyki oraz igłę i nitkę. Warto mieć również latarkę i kompas. Istotne jest przekazanie wszelkich zażywanych leków opiekunom.

Nie wolno nie powiadamiać o tego typu sprawach, ponieważ są naprawdę poważne.
Witryny obozów oraz organizatorzy z pewnością zadbają o to, żeby każdy spakował wszystko, co niezbędne. Jeżeli będziemy się tym kierować, zdecydowanie niczego nie zapomnimy i obóz stanie się czystą przyjemnością.