Z jakiego powodu warto zakupić i jeździc klasycznym samochodem?

Ludzie nabywają zabytkowe pojazdy z wielu przeróżnych powodów. Dla niektórych wybór jest nostalgią za ich przeszłością, dla drugich może to być pragnienie jechania pojazdem co odznacza się od tysięcy modnych samochodów pędzących po naszych ulicach i stojących na parkingach.

kierownica samochodowa

Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com
Motoryzacja – https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-szorowarek-techkar/czesci-szorowarek-techkar/weze-spustowe-brudna-czysta-woda,2,6034 – wciąż się rozwija ale nie każdy chce za nią nadążać. Pracujący silnik klasycznych samochodów może wnieść dużo przygód i zysków finansowych do naszego żywota w konfrontacji z nowoczesnym autem. Stare auto wymaga dużo więcej ingerencji niż każde nowe auto, i nie każdy naprawiający rozumie starą technologię. Wielu mechaników było wychowany na komputerze, zamiast na gaźnikach, silnikach i hamulcach kablowych. Dzięki internetowi, wyszukanie części do własnego starego auta nawet tego, który jest dość nietypowy, jest prostszy aniżeli 10-15 lat wcześniej.

Dawniej właściciel samochodu potrafił wymontować uszkodzone części. Było to tak proste jak w rowerze i ponowna konserwacja wadliwych elementów była popularną praktyką w garażach i warsztatach przez dziesiątki lat, ale rozwijająca się motoryzacja w ostatnich latach zlikwidowała te możliwości. Kiedyś elementy takie jak np. alternatory, akumulatory były dobre. Mogły wytrzymać dziesiątki lat bez wymiany to w nowoczesnym samochodzie, po 2-3latach nadają się do kosza, aby wymienić go na dobry zamiennik i wręczają właścicielowi auta rachunek na kilkaset złotych. Amortyzacja jest kolejnym kluczowym minusem nowoczesnej motoryzacji (polecam: więcej tutaj). Nawet dosyć znane samochody mogące kosztować 100tys-150tys PLN, gubią tysiące złotych w ciągu pierwszych 12 miesięcy eksploatacji w amortyzacji auta. Doliczmy do wydatków obsługę dealerów, serwis w ASO, a rachunki niebawem będą piętrzyć się, całość dla pojazdu, który traci na wartości każdego dnia roku. Też na temat: halogeny samochodowe.

Można przejść po postoju taksi (taxi Wrocław tanio) i skierować pytanie do przebywających tam kierowców jakim autem najchętniej oni sami by przemieszczali się. Na pewno kilku rzeknie, że Mercedesem W124 „Baleronem”. Ludzie, którzy na co dzień zajmują się zawodowo transportem osób, najchętniej jeździliby 25-letnim żelastwem gdyż jest bezawaryjne i pewne.