Olej hydrauliczny – czym jest i jakie ma w dzisiejszych czasach przeznaczenie?

Olej hydrauliczny, inaczej zwany jako hydrol to olej, który częstokroć ma postać gęstej czerwonej lub żółtej cieczy. Jest on stosowany na dużą skalę, między innymi wykorzystuje się go w układach tłumiących lub napędach hydraulicznych.

Smary przemysłowe
Oleje te wolno sprężyć do istotnie obfitego ciśnienia, dzięki czemu nawet w niskim napędzie można otrzymać ogromnie wielką siłę. Olej ten wybornie wpływa też na żywotność rozlicznych części, bo smarowanie fragmentów metalowych olejem hydraulicznym powoduje, że części te wolniej się używają, przez co umieją być funkcjonujące przez nadzwyczaj długi okres. Oleje hydrauliczne posiadają jednak swoją wadę, jest nią to, że urządzenia pracujące na tym oleju wiecznie są nim pokryte, tak więc nie wolno stosować go w miejscach, które wymagają zachowania dużej czystości.

Dziś rodzajów oraz typów olejów hydraulicznych możemy wyróżnić niesłychanie sporo.

ekscytujący wpis? Jeśli tak myślisz, to bez ociągania kliknij tu, ponieważ naprawdę warto zobaczyć ponadto (http://magross.pl/kluber/asonic-gly-32/) inne pokrewne materiały.

Ten wielki zakres olejów hydraulicznych wynika z tego, że mają one naprawdę okazały zakres temperatur i ciśnień. Pośród niesłychanie słynnych olejów hydraulicznych możemy wyróżnić między innymi olej hydrauliczny syntetyczny lub oleje mineralne, które mają dzisiaj ogromnie szerokie zastosowanie i przynależą do olejów, jakie są użoleje – sprawdź naszą propozycję -ane najczęściej.

olej silnikowy

Autor: Dylanlspangler
Źródło: http://www.flickr.com
Oleje hydrauliczne stosuje się w wielu różnorodnych urządzeniach i maszynach, przykładowo są one wykorzystywane w układach hamulcowych, siłownikach hydraulicznych czy amortyzatorach, mało tego oleje hydrauliczne wykorzystuje się także w napędach, których zadaniem jest poruszanie lotkami odrzutowca. Warto jeszcze wiedzieć jakie najważniejsze parametry możemy wyróżnić w olejach hydraulicznych. Bezsprzecznie zalicza się do nich gęstość, która wynosi od 900 do 1000 kg/m3, a także temperatura zapłonu, która w większości wypadków wynosi 300 stopni Celsjusza. Dodatkowo do istotnych parametrów olejów hydraulicznych przynależy też temperatura płynięcia, która wynosi – 40 stopni Celsjusza i lepkość kinetyczna, jaka w niesłychanie dużej mierze jest zależna od temperatury pracy.