Zadbaj o auto na wiosnę

Coraz częściej wyłaniające się zza chmur słońce, plusowe temperatury na zewnątrz – wiosna tuż, tuż. Opony zimowe dobrze sprawują się w białej aurze, jednak w cieplejszych miesiącach bardziej mogą przeszkadzać kierowcy niż zagwarantować mu pewność podczas jazdy. Dodatkowo opony zimowe łatwiej się niszczą ponieważ większe są opory tłoczenia. Pora więc zacząć myśleć o ich zmianie.

auto przygotowane na zimę

Autor: Henry Söderlund
Źródło: http://www.flickr.com

Zimowa aura nie odpuszcza na jezdniach do pierwszych dni kwietnia. Wówczas średnie dobowe temperatury wynoszą siedem stopni Celsjusza. Jest to więc właściwy czas na zrezygnowanie z zimowych opon.

Nie czekaj! Jeżeli zaintrygował Cię nasz tekst, to na następnej stronie odkryjesz dalsze wątki (http://myj-car.pl/myjnia-bezdotykowa/) na lubiany przez siebie opis.

Wielu kierowców decyduje się na samodzielną wymianę kół. Nic nie stoi na przeszkodzie, przyjmując, że na jednych felgach posiadamy opony zimowe, a na innych letnie. Zanim zaczniemy działać dobrze jest mimo wszystko zasięgnąć rad specjalistów tudzież odwiedzić fora z kategorii motoryzacja, na których czeka na nas sporo pomocnych informacji. Jeżeli jednak nie mamy wymaganego wyposażenia tudzież nie dysponujemy odpowiednią ilością czasu, lepszym rozwiązaniem będzie powierzenie zmiany opon czy kół fachowcom. Jedynie zakładzie wulkanizacyjnym mamy całkowitą pewność odpowiedniego wyważenia kół. Więcej info: zawiasy do samochodu.

Demontaż opon zimowych powinien być połączony z kontrolą ich stanu technicznego, prawidłową konserwacją a także ochroną miejsca przechowywania.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć, co podobny serwis udostępnił (https://sklep.autopart.pl/akumulatory-do-lodzi-i-kamperow-575-800-akumulator-autopart-galaxy-voyager-75ah,c9,p233,pl.html) na ten wątek. To na pewno także Cię zaciekawi.

Przed montażem opon letnich, również trzeba się im gruntownie przypatrzeć. Wyjątkową uwagę zwrócić trzeba na głębokość bieżnika. Zbyt płytki bieżnik powoduje, iż głównie na mokrym podłożu samochód będzie trudny do opanowania.

mechanik samochodowy

Musimy także zwrócić uwagę na to, czy opony nie mają ukrytych wad na bokach, i powierzchni samego bieżnika. Przed montażem opon dobrze jest przeprowadzić ich wyważenie oraz kontrolę ciśnienia, albowiem nieodpowiednio wyważone, sprawiają, że będziemy odczuwali wibracje na kierownicy. Niełatwo będzie zapanować nad kierownicą. Koniecznym jest sprawdzić stan wentyli, ponieważ guma się starzeje i wentyle co pewien czas potrzebują wymiany. Przydatne sprzęty znajdziemy w tym miejscu: .

Jazda dobrze przygotowanym samochodem, nie powinna sprawiać nam żadnych problemów podczas wiosennych wyjazdów.